پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن می‌تواند نقش مهمی در طراحی جدید محیط کار و فضابندی میز کار افراد یک اداره یا سازمان ایفا کند. روشی انعطاف پذیر، کم هزینه، نصب سریع و مقاوم برای ایجاد فضای کاری بین کارمندان، ایجاد اتاق استراحت، ایجاد اتاق جلسات و … می‌باشد.

هنگامی که در خصوص دکوراسیون فضاهای مختلف مخصوصاً فضای اداری صحبت می کنیم پارتیشن‎ها می‎توانند راه حلی کم هزینه، انعطاف پذیر و کارآمدتر نصبت به دیوارکشی و یا استفاده از میزهای خاص و گران برای کارکنان باشد.

پارتیشن اداری راه حلی جذاب و کارآمد برای تقسیم و پیکربندی فضا در محیط اداری یا محل کار می‌باشد. چه برای ساخت و دکوراسیون یک فضای جدید چه برای فضای قدیمی، پیکربندی پارتیشن های اداری طیف وسیعی از گزینه‌ها را هنگام اجرای دکوراسیون ارائه می‌دهد. به این معنی که می‌توان پـارتیشن را کاملاً سفارشی کرد و بر اساس نیاز شما تنظیم نمود.

پارتیشن اداری آگرین

شرکت نگاه سبز آگرین طیف گسترده ای از بهترین و کاربردی‌ترین پارتیشن‌های اداری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. پارتیشن های اداری شرکت آگرین در سه دسته : پارتیشن تک جداره فریم لس ، پارتیشن دو جداره آلومینیومی و پارتیشن دکوراتیو اقدام به تولید و تجهیز دکوراسیون شما می‌نماید.

پارتیشن تک جداره فریم لس

می توان گفت در بین انواع پارتیشن‌ها ، پارتیشن تک جداره عمومیت بیشتری در بین شرکت‌ها و ادارات دارد. به این دلیل که بسیار سبک‌تر و ارزان‌تر از سایر انواع آن می‌باشد. پارتیشن‌های تک جداره فریم لس ، نیاز به نورپردازی گسترده محیط را کاهش می‌دهد و در عین سبکی بسیار شیک و مقاوم هستند. معمولاً متریال استفاده شده در آن ها از جنس شیشه سکوریت شده با ضخامت‌های مختلف و طرح‌های ثابت می‌باشد.

قیمت پارتیشن تک جداره معمولاً بر اساس ابعاد و متریال بکار رفته در آن تخمین زده می‌شود. به‌عنوان مثال پارتیشـن تک جداره فریم لس قیمت کمتری نسبت به نوع چوبی دکوراتیو و انواع دیگر دارد. نصب پارتیشـن تک جداره نیز مانند انواع دیگر نیازمند نیروی متخصص و ابزار خاص جهت برپایی و نصب پـارتیشن می‌باشد.

پارتیشن دو جداره آلومینیومی

پارتیشن دو جداره آلومینیومی یک راه حل برای دکوراسیون اداری و پارتیشن بندی محیط اداری با کیفیت بالاست که محبوبیت بالایی پیدا کرده. متریال بادوام و مستحکم با قابلیت آکوستیک بودن، مزیت بیشتری نسبت به پارتیشـن های تک جداره دارد. پنل‌های این نوع پـارتیشن مانند پارتیشـن تک جداره مدولار هستند و در هر فضا و ابعادی قابل پیاده سازی هستند.

قیمت پارتیشن دو جداره آلومینیومی از نوع تک جداره مسلماً بالاتر است اما کیفیت، ضخامت و فاکتورهای دیگر مانند عایق صدا و گرما بودن در قیمت‌گذاری آن موثر است. از این نوع پـارتیشن بیشتر جهت جداسازی محیط‌کاری هر بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت اتاق‌های مجزای مدیران هر بخش، از پرکاربردترین موارد دو جداره می‌باشد.

پارتیشن دکوراتیو

پارتیشن دکوراتیو با قابلیت طراحی و تولید به اشکال و ابعاد مختلف، تمامی فضاهای موردنیاز را برای محیط کاربر خود تحت پوشش قرار می‌دهد. پارتیشن های دکوراتیو بدلیل استفاده از متریال متنوع، محدودیتی در نحوه طراحی دکوراسیون و ابعاد فضای موردنظر ندارد و می‌تواند جلوه منحصربه فردی به محیط شما ارائه دهد. طراحی و تولید انواع پارتیشن‌های دکوراتیو تخصص ماست. طراحی ویژه و چشم نواز با استفاده از متریال درجه یک نقطه قوت تیم طراحی دکوراسیون داخلی آگرین می‌باشد.

از موارد استفاده پارتیشـن دکوراتیو می‌توان به جدا کننده اتاق‌های جلسات و مدیران در ادارات، جداکننده فضاهای خانه مسکونی مثل آشپزخانه یا اتاق خواب و نشیمن، جداکننده تزئینی همراه با شلف و طراحی منحصر به فرد به صورت نیم قد یا تمام قد و بسیاری موارد دیگر اشاده نمود.

محیط بهداشتی با پارتیشن‌اداری

از دیگر راه‌های مقابله با انتشار ویروس‌ها و انواع آلودگی‌ها در محیط‌های کاری و اداری بسته تفکیک و فاصله‌گذاری کارکنان در فضای بسته محل کار انجام پارتیشن بندی بین آن‌ها می‌باشد. فضای کاری پارتیشنی در محیط بسته اتاق‌هایی که کارکنان بیشتر از ۲ نفر در آن مشغول کار هستند باعث می‌شود تا از ارتباط مستقیم آنان جلوگیری گردد و همچنین باعث نظم بسیار در میز هر شخص همراه با رعایت فاصله می‌گردد.

دلایل استفاده از پارتیشن در فضای اداری

از دلایل استفاده از پارتیشـن در فضای اداری به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

  • نصب و جمع آوری آسان
  • سبکی سازه
  • مدولار بودن سازه
  • مناسب برای هر سلیقه و طرح
  • قابلیت استفاده سازه‌های دیگر بر روی آن
  • ایجاد فضای آکوستیک

و بسیاری مزایای دیگر

استفاده از پارتیشن در فضای اداری

جهت دریافت مشاوه با کارشناسان ما تماس بگیرید