معرفی برند در نمایشگاه - چگونه برند خود را در نمایشگاه معرفی کنیم؟

برای اینکه در یک نمایشگاه بتوانید تاثیر ماندگاری داشته باشید نیاز است تا نام تجاری خود را در تمام قسمت های نمایشگاه قرار دهید. شما با یک برنامه مدون و اصولی می توانید در برابر رقبای خود مطرح باشید. اینجا برخی از بهترین روش ها برای معرفی برند در نمایشگاه ذکر شده است:

ادغام برند با غرفه نمایشگاهی

برند شما فراتر از لوگو و رنگ های داخل آن است. شرکت هایی که از نام تجاری قدرتمندی استفاده می کنند چشم انداز، ماموریت و ارزش خود را عرصه تجارت به نمایش می گذارند تا مخاطب و مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهند. برندهای مطرح همچون کوکاکولا، آمازون و گوگل، سرمایه گذاری خود را برای ارتباط و تاثیر بر روی مشتری صرف می کنند تا این مشتریان باشند که در هر انتخابی آن ها را مدنظر قرار دهند.

نمایشگاه فرصت خوبی است تا بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان از نزدیک شما را ببینند، صحبت کنند، آموزش ببینند و با شما و محصولاتتان ارتباط مستقیم برقرار کنند. هنگام شرکت در نمایشگاه و در غرفه خود ابزار فیزیکی زیادی برای معرفی برند خود دارید. توسط موارد زیر می توانید یک غرفه تاثیر گذار برای نام و برند تجاری خود داشته باشید:

بالن، استند ۴ وجهی و پرچم های تبلیغاتی: یکی از راه هایی که توجه بازدیدکنندگان را به نام شما جلب می کند استفاده از پرچم ها، بنرها، استندهای ۴ وجهی و بالن های تبلیغاتی با لوگو و اسم چاپ شده شما بر روی آن ها در محیط نمایشگاه می باشد. استند های ۴ وجهی این مزیت را دارند که از هر طرف نام و لوگوی شما قابل رویت می باشد. استفاده از بالن ها نیز در محیط نمایشگاه همین تاثیر را دارد با این تفاوت که از نقاط دورتر و از همه ی زوایای داخل نمایشگاه قابل مشاهده است.

آیتم های گرافیکی: شاید یک تصویر تاثیر خیلی ارزشمند تری نسبت به چند جمله کوتاه یا بلند داشته باشد. تصویری در قالب بنر در مقیاس بزرگ این مزیت را دارد تا باعث جلب توجه بازدیدکنندگان هنگام گذر از آن در سطح نمایشگاه شود. تبلیغات گرافیکی با کیفیت یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می تواند تاثیر بسزایی در نمایش برند شما داشته باشد. سعی کنید محصولات و خدمات خود را در قالب عکس های خلاقانه و با کیفیت همراه با یک شعار یا پیام ساده در بنر نمایش دهید. صداقت را در آن پیاده کنید و از مخفی نموددن اطلاعات خودداری کنید.

چگونه برند خود را در نمایشگاه معرفی کنیم

نمایش پاپ آپی: استفاده از پاپ آپ ها می تواند باعث گسترده شدن نام و محصول تجاری شما در یک سالن نمایشگاهی شود. اگر محصول یا خدمات قدرمتندی دارید آن را بر روی پاپ آپ همراه با لوگو و نام تجاری خود چاپ کنید و نمایش دهید. تداوم و تکرار آن در محیط سالن و نمایشگاه باعث می شود تا بازدیدکننده با دیدن نام و غرفه شما جذب شما شود.

نورپردازی غرفه: نورپردازی در غرفه می تواند حضور شما را در نمایشگاه برجسته تر نماید. بازدیدکنندگان نسبت به غرفه های با نور بهتر و جذاب تر ارتباط بهتری دارند. نور پردازی را بر روی محصولات و محیط هایی غیر از صندلی و نقاط غیر ضروری انجام دهید. این کار بر روی خود شما یز تاثیر دارد.

تکنیک های بازاریابی: بازاریابی حرفه ای در زمان نمایشگاه، بازدیدکننده را ملزم می نماید تا بعد از زمان نمایشگاه هم نام شما در ذهنش باقی بماند. با این اتفاق، شما یک نماینده از خود دارید که ناخواسته برای شما یازاریابی می کند. آن ها از غرفه شما احساس خوب گرفتند نه از مطالب بازاریابی شما.

هدایای تبلیغاتی: اگر به هدایای تبلیغاتی روی بیاورید شانس شما برای مطرح شدن و ماندگاری در یادها بیشتر می شود. بر روی هدایای انتخابی و قابل عرضه خود نام و لوگوی خود را حک کنید. از هدایایی که استفاده بیشتری برای مخاطب دارند استفاده کنید. نیاز نیست هدیه ای گران و لوکس باشد. سعی کنید هدیه مرتبط با نوع نمایشگاه و در شان مخاطب باشد، یعنی برای مدیران و بازدیدکنندگان خاص هدایای ویژه تری نسبت به بازدیدکنندگان عادی در نظر بگیرید.

برندسازی دیجیتال: از رسانه های دیجیتالی همچون رادیو و تلویزیون نمایشگاه، شبکه های اجتماعی، وبسایت و ایمیل بیشتر استفاده کنید. در شبکه های اجتماعی فعالیت بیشتری داشته باشید. پاسخ کامنت ها و نظرات کاربران خود را بدهید. از هشتگ ها استفاده کنید.

در نمایشگاه موثر تر دیده شوید

هنگامی که برای نمایشگاه آماده می شوید از قبل برای مطرح شدن و در یادها ماندن برنامه ریزی کنید. هدف خود را بزرگ ببینید و برای رسیدن به آن فکر کنید و تصمیم بگیرید. در نمایشگاه تنها یک فرصت دارید و از آن بیشترین و بهترین بهره را ببرید. نام تجاری، شهرت و محصولات خود را با هم هماهنگ کنید و به بهترین نحو از آن ها استفاده کنید.

نگاه سبز آگرین