دکوراسیون به سبک کلاسیک چیست؟

تاریخچه دکوراسیون کلاسیک

سبک‌گرایی در معماری در قرن ۵ پیش از میلاد در یونان ابداع شد. سبک دکوراسیون کلاسیک در قرن ۱۷ در فرانسه نشات گرفت و به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافت و بعد از دو قرن به عنوان سبک غالب شناخته شد.  از قدیمی‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون کلاسیک دوریک، ایونیک و کرنیتین است که این سبک ها از قرن ۲۰ به بعد مورد توجه طراحان و معماران قرار گرفت و به مرور زمان مورد استقبال زیادی قرار گرفت. بعدها دکوراسیون به سبک کلاسیک از اروپا به شرق کشیده شده و طرفدارانی در کشورهای ایران، ژاپن، هند و چین یافت.

تفاوت های سبک کلاسیک و مدرن

برای داشتن دکوراسیون زیبا، بهتر است با انواع مختلف سبک‌های دکوراسیون آشنا شویم. در اینجا قصد داریم به بررسی دو سبک پر طرفدار در دکوراسیون داخلی بپردازیم تا شما عزیزان انتخاب بهتری داشته باشید.

هزینه‌ها در سبک کلاسیک بیشتر است؛ زیرا اغلب از وسایل چوبی در این سبک استفاده می‌شود و بیشتر اوقات این اشیاء دست‌ساز است. در دکوراسیون کلاسیک از لوازم تیره و بزرگ استفاده می‌شود. در نتیجه برای بکارگیری سبک کلاسیک لازم است از محیط وسیع که نورگیرخوبی دارد، استفاده کنیم.

اما در سبک دکوراسیون داخلی مدرن از وسایل کم هزینه تر استفاده می شود و رنگ لوازم منزل روشن است و اشیاء فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون به سبک کلاسیک

در این سبک از دیوارهای گچبری شده، مبلمان های آنتیک، وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف‌های بلند، پرده‌های فاخر با پارچه‌های گلدار چاپی استفاده شده که سرشار از اصالت است و حس و حال قدیمی را به ما منتقل می‌کند. این سبک، سبک فراگیر است و در واقع همان سبک سنتی غربی است. در این سبک بی نظمی معنی ندارد و هر وسیله در جای مشخص خود قرار می‌گیرد.

از دیگر مشخصه‌های این سبک دکوراسیون که طرفداران ویژه‌ای دارد، دقت در انتخاب وسایل و تفکیک فضای خانه است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. اغلب رنگ‌های مورد استفاده در وسایل و فضا، طیف رنگی کرم، خاکستری، طلایی، نقره‌ای، زیتونی، قرمز مایل به قهوه‌ای و مرواریدی می‌باشد و مخالف کنتراست رنگ‌های تند است. معمولاً دیوارها چوبی و با کاغذ دیواری با رنگ‌ها و نقش‌های سنگین پوشیده شده‌اند. در آخر نیز استفاده از مبلمان آنتیک کلاسیک پیشنهاد می‌گردد.

تهیه و تالیف : نگاه سبز آگرین