طراحی سه بعدی غرفه

طراحی سه بعدی غرفه به همان اندازه که کار بر روی گرافیک غرفه نمایشگاهی برای جلب توجه مخاطب مهم است، اهمیت دارد. برای درک سریع این موضوع، تصور کنید چرا اغلب مردم دنبال ماشین اسپورت گران قیمت در خیابان ها هستند؟ آیا رنگ قرمز یا سبز آن مهم است؟ جواب تا حدی بله است اما طراحی و زیبایی بدنه آن، براقی جنس بدنه آن و باز شدن عمودی درب هایش به همان اندازه ی رنگ آن باعث جلب توجه بیشتر می شود. توجه کنید که طراحی و ساخت یک غرفه بیشتر از سه تا دیوار و میز و صندلی است:
۱ – برای طراحی و پیاده سازی ایده ی خود خساست به خرج ندهید.
گرچه هزینه ی ساخت غرفه بسیار اهمیت دارد اما نباید اهمیت یک طرح کامل و زیبا را نادیده بگیرید چرا که زیبایی غرفه می تواند بازدهی سرمایه گذاری را بالا ببرد. اگر زیبایی و کارایی غرفه، فدای سرمایه گذاری شود ممکن است در نظر مخاطب امتیاز منفی از کسب و کار و اعتماد شکل گیرد.
۲ – از فضاها و پتانسیل تکنولوژی در غرفه استفاده کنید.
یکی از پیشنهادات بسیار مفید برای جذب مخاطب تعبیه ی مکانی برای ورود و استفاده ی بازدیدکننده از تکنولوژی در غرفه است. مکانی برای استفاده از شارژر گوشی همراه، اتصال به وای فای، گشت و گذار در وبسایت مربوط به غرفه، قراردادن کد های QR برای پیمایش صفحات وب و شبکه های اجتماعی شرکت و بسیاری ایده های دیگر.
۳ – استفاده از متریال واقعی و شبه واقعی.
از متریال هایی مانند چوب در ساخت فضاها می توانید بخوبی بهره ببرید. استفاده از این نوع متریال می تواند باعث دلگرمی و خالصی زیبایی غرفه گردد.
۴ – رویکرد سودمندانه از فضاهای جلسات.
یک ایده ی خوب، ساخت فضایی برای پذیرایی و برگزاری جلسات کوتاه و بلند در غرفه می باشد. مکانی برای استراحت و بازارابی بازدیدکنندگان داخل غرفه. منطقه ای نیمه خصوصی دارای امکانات پذیرایی و استراحت می تواند به جذب بازدیدکننده کمک مفیدی باشد.

۵ – از عناصر فیزیکی برای تکمیل زیبایی غرفه استفاده کنید.
از قفسه های مشبک و آماده بر روی دیوارها که همخوانی با گرافیک و طراحی غرفه های نمایشگاهی داشته باشند طرفدار زیادی دارند. همچنین دیوارهایی برای قرارگیری صفحه نمایش ها و یا میزهای صفحه نمایش های لمسی باعث هدایت بازدیدکنندگان به سمت غرفه می شود.
۶ – استفاده از نورپردازی را فراموش نکنید.
صرفاً ساخت طراحی و ساخت ساده ی غرفه کارایی بالایی ندارند. توجه به نورپردازی اصولی و نمایش قسمت های ویژه ی غرفه توسط نور تاثیر روانی بالایی داخل غرفه دارد. چراغ های LED اطراف پوسترها، استفاده از لایت باکس ها، پروژکتورهای مهتابی و آفتابی برای روشنایی کل غرفه و بسیاری دیگر نقش ویژه ای برای کمی و زیادی بازدیدکنندگان غرفه ایفا می کنند.
در کل برای طراحی غرفه توجه داشته باشید که زیبایی و کارایی طرح زمانی کاربردی است که بدون تاثیرگذاری مستقیم سرمایه و هزینه ها عملی گردند. قطعاً غرفه ی خود در نمایشگاه بهترین سرمایه گذاری یک کسب و کار است.
نگاه سبز آگرین