غرفه سازی نمایشگاه آگرین

Login Account

 
 

 

 

طراحی غرفه های نمایشگاهی

نمایشگاه ها فرصتی عالی هستند برای صاحبان کسب و کار تا برای برند خود آگاهی ایجاد نمایند و با ایجاد منافع جدید، روابط دوجانبه را با سایرین، از آن سود ببرند. نمی توان منکر این قضیه شد که دور شدن از جمعیت حاضر در نمایشگاه و پایین بودن کیفیت غرفه تاثیر منفی در نتیجه ی شرکت در نمایشگاه دارد.

از اینرو روش هایی وجود دارد تا تجربه ی حضور در نمایشگاه را لذت بخش و تجارت و کسب و کار خود را به خوبی نمایان نمود. در زیر ۹ روش موثر برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی بصورت منحصر به فرد و به یاد ماندنی ذکر شده است:

۱- در غرفه خود از رنگ ها استفاده کنید

تحقیق کنید چه رنگی مناسب غرفه ی شماست. از رنگ سازمانی خود می توانید استفاده نمائید و توسط آن غرفه ی خود را رنگ آمیزی نمائید. به تفاوت های رنگی توجه ویژه شود. صفحه نمایش، بنر، پوستر و پاپ آپ های زیبا و گرافیکی می تواند کمک بزرگی کند.

هر چه رنگ شناسی و دید بصری درست تری داشته باشید می توانید غرفه ای به مراتب جذاب تر داشته باشید تا در کنار دیگر غرفه های کنارتان، در یادها بمانید.

۲- لباس متحد الشکل

استفاده از لباس های فرم متحد الشکل برای کارکنان همسو با رنگ و تم سازمانی به غرفه و کسب و کار شما در نمایشگاه شخصیت می دهد. استفاده از لباس های مناسب می تواند برای جذب مخاطبان و تصور آن ها از شما بسیار مفید باشد.

۳- در طراحی خلاق باشید

در طراحی غرفه خود از ایده های معمولی و همیشگی بطور مداوم پرهیز کنید. سعی کنید تا از ابزار و امکانات جدید که به طور مستقیم به کسب و کارتان ربط دارند، استفاده نمائید. ایده های تکراری می تواند برای مخاطبان و بازدیدکنندگان کسل کننده و معمولی بنظر بیاید و اعتبارتان را در نمایشگاه از بین ببرد.

۴- توجه ها را جلب کنید

برای محصول و یا خدمات ویژه ی خود، فضایی ویژه طراحی کنید. برای نمایش محصول یا خدمات به تمامی ریزه کاری ها باید توجه شود. از نورپردازی گرفته تا شکل و رنگ پایه ها و نحوه نمایش آن. هدف در این مورد، جلب توجه مخاطبان و نحوه ی دریافت حس مثبت و منفی بازدیدکننده نسبت به محصول و خدمات شماست. محصول و خدمات خود را منحصر به فرد جلوه دهید تا اهمیت آن برای مخاطب روشن شود.

۵- طراحی فضای بازی و مسابقه

در صورتی که فضای کافی برای غرفه خود در اختیار دارید مقداری را برای مسابقه، بازی یا چالش بازدیدکنندگان اختصاص دهید و برای نفرات برتر جایزه ای مانند استفاده رایگان از خدمات یا هدایای تبلیغاتی قرار دهید.

چه کسی از یک رویداد سرگرم کننده بدش می آید؟ این کار باعث جذب مخاطب و بازدیدکنندگان به داخل غرفه می شود و از این طریق می توانید در یاد عموم قرار گیرید. همچنین می توانید از افراد وارد شده به غرفه نیز اطلاعات تماس دریافت نمود تا بعد از نمایشگاه به بازاریابی آن ها بپردازید.

طراحی غرفه های نمایشگاهی

۶- از فناوری ها استفاده نمائید

غرفه ای با تکنولوژی پایین در مقابل غرفه های دیگر میتواند کاملاً نادیده گرفته شوند و بازدیدکنندگان از کنار آن بدون توجه عبور کنند. طراحی دکوراسیونی که فناوری و تکنولوژی را در قسمت های مختلف خود قرار دهد، تاثیر بسیار مثبتی بر ذهن مخاطب دارد. نمایشگرهای کوچک و بزرگ، نمایشگرهای لمسی، استفاده از تبلت برای دریافت اطلاعات مشتری و بازدیدکننده، برگزاری کنفرانس و آموزش با ویدئو پروژکتور، پخش موسیقی و خیلی موارد دیگر نمونه ای کوچک از قابلیت ارتقای سطح تکنولوژی غرفه و جذب بازدیدکننده باشد. می توانید در طراحی های خود این نکته را مورد توجه قرار دهید که می تواند نمایشگرهای لمسی و فناوری هایی که می تواند در دسترس بازدیدکننده باشد نزدیک به راهرو و ورودی/خروجی غرفه باشد.

۷- از پیچ و خم بپرهیزید

در طراحی غرفه به این نکته توجه داشته باشید که غرفه خود را تو در تو، شلوغ و پر پیچ و خم تولید نکنید. به طور مثال استفاده از موانع زیاد در راه رسیدن بازدیدکننده به منطقه ی VIP و CIP می تواند او را اذیت نماید. همچنین فضای طراحی شده برای پذیرایی و مصاحبت باید راحت و بدون اشیای مزاحم باشد. کف غرفه نباید دارای موانع باشد تا باعث زمین خوردن های احتمالی نگردد. موانع اضافی در غرفه باعث عدم توجه مخاطبان به اصل موضوع کاری می گردد از اینرو تا حد ممکن ما بین اشیا و موارد داخل غرفه فضای کافی برای ایستادن و راه رفتن قرار دهید.

۸- از مواد و متریال مناسب استفاده کنید

در ساخت غرفه، از یک متریال استفاده کنید. استفاده از متریال های مختلف و جورواجور اساساً بدلیل طراحی نامناسب غرفه صورت می گیرد. برای طراحی ستون ها، دیوارها، کف پوش، ویترین محصول و غیره، از یک جنس و متریال واحد استفاده شود. می توانید برای برخی دیوارهای خود بجای رنگ کاری و استفاده از استند بنرهای جداگانه و سازه های نمایشگاهی متنوع، از دیوار ساده با قابلیت قرارگیری پوسترها و بنرهای واید استفاده نمائید.

۹- استفاده درست از فضاها

قبل از هر چیز برنامه ریزی نمایشگاه برای حضور موفق در زمان برکزاری نمایشگاه مهم است. برای تمامی برنامه های خود جای مناسب را برنامه ریزی و تعبیه نمائید. بطور مثال برای صرف ناهار و استراحت پرسنل آبدارخانه و جایی در نظر بگیرید که دور از دید عموم باشد. برای مهمانان خود مقدار فضای کافی به عنوان VIP و CIP در نظر بگیرید.

به هیچ عنوان اجازه ندهید تا وقت و انرژی بر روی طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه تاثیر بگذارد. عموماً برای شرکت در نمایشگاه هزینه های قابل توجهی می شود از اینرو استفاده از غرفه ی سطح پایین می تواند تمامی هزینه های انجام شده از قبیل مالی، وقت و انرژی را هدر دهد.