بهبود عملکرد غرفه

بارزترین معیار یک غرفه ی موفق در نمایشگاه، میزان رفت و آمد و جذب بازدیدکنندگان می باشد. اگر غرفه شما نمی تواند بازدید کافی و موثری در نمایشگاه داشته باشد، راه هایی برای بهبود آن وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

بهبود عملکرد غرفه برای غرفه داران

– از شرکت های غرفه سازی متخصص کمک بگیرید

بهترین شروع برای بهبود عملکرد غرفه، دریافت مشاوره از شرکت های نمایشگاهی و برگزاری نمایشگاه می باشد. آن ها به شما کمک می کنند تا با توجه به اهداف بازاریابی و بودجه شما، بهترین مشاوره را ارائه کنند. هر نمایشگاه موضوعی، قوانین و راه کارهای ویژه خود را دارد که شاید شما در جریان آن ها نباشید، بنابراین دریافت این اطلاعات از شرکت های غرفه سازی نمایشگاه بهترین راه می باشد. شرکت نگاه سبز آگرین با بیش از ربع قرن تجربه غرفه سازی و برگزاری نمایشگاه، یکی از صد ها شرکتی است که در این زمینه می تواند شما را به اهدافتان زمان حضور در نمایشگاه برساند.

– از رسانه های اجتماعی برای نتیجه بهتر استفاده کنید

شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توئیتر، پینترست، اینستاگرام و تلگرام زمینه های آماده سازی بازدیدکنندگان را برای آشنایی با شما و برندتان را فراهم می کند. می توانید از هفته های قبل از شروع نمایشگاه، با ایجاد پست ها و اطلاع رسانی، اقدام به جمع آوری بازدیدکننده نمائید و در یاد کاربران این شبکه ها بمانید. چرا که کاربران هنگام مشاهده غرفه و برند شما در نمایشگاه، شما را بخاطر خواهند آورد و به غرفه شما نزدیک می شوند. در پست های خود روند آماده سازی غرفه و حضور در نمایشگاه را نمایش دهید. این کار شانس شما را برای جذب مخاطب بیشتر می نماید.

– برای نمایشگاه خود انگیزه ایجاد کنید

به عنوان بخشی از عملکرد مثبت شما در غرفه، اهدای هدایا و کالای تبلیغاتی، توجه بازدیدکنندگان را نسبت به خود معطوف تر می نمائید. حتی می توانید با برگزاری مسابقه یا یک رویداد هیجان انگیز آن ها را به داخل غرفه بکشانید و فرم های بازاریابی خود را برای تکمیل در اختیارشان بگذارید. با این کار ارزش هر مخاطب را متوجه می شوید و همانطور که هدایای اهدایی را تفکیک می کنید، برای بازاریابی و پیگیری مراودات خود نیز دسته بندی منظمی خواهید داشت.

– با مشتریان بلقوه خود جلسه برگزار کنید

بدلیل اینکه هر نمایشگاه موضوع یکپارچه و مشخصی دارد و بازدیدکنندگان فیلتر شده در این نمایشگاه وجود دارند، درگیر کردن آن ها در جلسات داخل غرفه تاثیر بسزایی دارد. می توانید جلسات داخل غرفه با مشتریان خود را قبل از شروع نمایشگاه هماهنگ کنید و آن ها به سمت خود بکشانید. موضوعات جلسات با مشتریان فعلی می تواند در مورد محصولات و خدمات جدید شما و نحوه ی همکاری های بعدی شما با ایشان باشد.

– برگزاری جلسات پرسش و پاسخ

با توجه به تعداد زیاد مخاطبان و مشتریان در نمایشگاه، برگزاری کنفرانس ها و جلسات پرسش و پاسخ درون غرفه بسیار مفید خواهد بود. اطلاع رسانی توسط بنرها و استندهای اطلاع رسانی حاوی ساعت و تاریخ برگزاری این جلسات انجام شود. این کار به شما این اجازه را می دهد تا علاوه بر مجتمع کردن مخاطبان خود نسبت به ارزش گذاری و تفکیک آن ها موفق تر باشید. در این جلسات می توانید از پاسخ به سوالات متداول که قبلا آماده نمودید بهره ببرید. از جلسات فیلم تهیه کنید و بهترین سوالات را در صفحات اجتماعی و وب سایت خود منتشر کنید.

بهبود عملکرد غرفه

– برای نمایشگاه آمادگی کامل داشته باشید

برای شرکت در نمایشگاه تمرین کنید. بر روی موضوعات نمایشگاه و اعتماد به نفس خود کار کنید. هیچ نمایشگاهی در سال تکرار می شود که بتوانید از هزینه ای که در وقت و پول و انرژی خود کردید بهره ببرید. بدین معنی که شما بدلیل خستگی، مشکلات عصبی احتمالی و فراموشی ممکن است به خیلی از دستاوردهای مورد نظر خود نرسید. می توانید در مقابل یک دوربین تمرین کنید و بعداً برای رفع ایرادات خود تمرین کنید. همچنین می توانید برخی ارائه های خود را بصورت فیلم در سایت یا شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید.

– مخاطبان خود را درک کنید

هنگام برگزاری نمایشگاه، یک تمرین خوب برای تسلط به بازدیدکنندگان و خواسته هایشان وجود دارد و آن اینست که بیرون از غرفه بایستید و خود را جای بازدیدکننده بگذارید. آیا تمایل به ورود به غرفه دارید؟ آیا رفتار پرسنل با شما خوب است؟ آیا مواردی برای جذب مخاطب وجود دارد؟ این ها بخشی از دغدغه های بازدیدکنندگان برای سنجش غرفه شما و حتی نمایشگاه می باشد. برای شروع صحبت با بازدیدکنندگان و جذب آن ها می توانید با فقط یک سلام ساده، این کار را انجام دهید.

– حضور در جلسات پیش نمایشگاهی

قبل از شروع برخی نمایشگاه ها جلسات آموزشی و هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه برپا می شود. سعی کنید در این جلسات به عنوان یکی از کارشناسان در این جلسات حضور داشته باشید.

– انتخاب مکان غرفه

انتخاب بهترین مکان برای غرفه نمایشگاهی یکی دیگر از عوامل موثر جذب مخاطب می باشد. سعی کنید بهترین مکان را از روی پلان نمایشگاه برای غرفه خود در نظر بگیرید. بودجه و مقدار فضای مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. از گوشه های محصور و مکان های با نور بد اجتناب کنید. نزدیک به مکان های پر تردد تر باشید. برای انتخاب و اجاره مکان خود تعجیل کنید تا بتوانید قبل از سایرین جاهای بهتر را رزرو کنید. در صورتی که در انتخاب جا مشکل داشتید با کارشناسان آگرین تماس بگیرید تا بهترین مشاوره را متناسب با بودجه و اهداف شما ارائه نمایند.

– وسایل و مواد پذیرایی تهیه نمائید

وجود نوشیدنی و مواد پذیرایی مانند شیرینی و شکلات و تنقلات باعث می شود تا بازدیدکنندگانی که طی بازدید از نمایشگاه خسته شدند به غرفه شما بیایند و حین ارائه بازاریابی شما خستگی خود را در و پذیرایی شوند. برای غرفه خود صندلی و میز به تعداد لازم تهیه کنید.

اگرچه شرکت در نمایشگاه گاهاً دشوار و سخت است اما انجام این موارد می تواند شما را برای دریافت نتیجه بهتر و موثرتر کمک نماید.

نگاه سبز آگرین