نمایشگاه های دیجیتال

تغییرات در ارتباطات علمی و افزایش  مصرف اینترنت به ایجاد نمایشگاه های آنلاین یا نمایشگاه های دیجیتال منجر شده است. این می تواند شامل مشاهده دیجیتالی از نمایشگاه های فیزیکی باشد یا تورهای ویدئویی از موزه ها، گالری های هنری و سایر مکان های فرهنگی. نمایشگاه های آنلاین  مدل ها یا ابزار های آموزشی را به همراه دارد. ادغام فناوری اطلاعات به موزه ها و آرشیو ها نیز فرصت هایی برای تجربیات تعاملی و چند رسانه ای در داخل موسسات فرهنگی ایجاد کرده است. بسیاری از موزه ها و گالری ها منابع آنلاین گسترده ای دارند که نمایشگاه های فیزیکی آنها را بهبود می بخشد.

تورهای مجازی بستری را فراهم آورده تا نمایشگاه های مختلف و یا رویدادهای گوناگون در دسترس افرادی قرار گیرد که خواهان شرکت در نمایشگاه یا آن رویداد باشند اما امکان حضور فیزیکی برایشان فراهم نباشد. از اینرو استفاده از این تکنولوژی روز بروز گسترش پیدا کرده و بازار این صنعت را بیش ار پیش رونق بخشیده.
همچنین نمایشگاه های دیجیتال به نمایشگاه هایی اطلاق می شود که در آن محصولات و خدمات مربوط به تکنولوژی، رسانه های دیجیتال و دنیای ارتباطات به نمایش گذاشته می شوند. نمایشگاه رسانه های دیجیتال و یا نمایشگاه الکامپ و حتی نمایشگاه تلکام از این قبیل نمایشگاه ها هستند. نمایشگاه هایی با محوریت تکنولوژی و ارتباطات.

نمایشگاه های دیجیتال

اهداف برگزاری نمایشگاه های دیجیتال

نمایشگاه های دیجیتال فرصتی را فراهم آورده تا با نمایش و عرضه محصولات و خدمات حوزه تکنولوژی، توسط صاحبان صنایع و استارت آپ های بزرگ و کوچک زمینه برای توسعه این صنعت فراهم گردد. همچنین شرکت های بزرگ و کوچک آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقمندان قرار دهند.
صنعت تکنولوژی شامل همه ی شاخه های علوم می باشد از اینرو دنیایی نامتناهی از زمینه های گوناگون را می توان در قالب علم تکنولوژی در معرض عموم قرار داد. چرا که مرد توجه بسیاری از اقشار جامعه قرار دارد.
تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین