بهترین و بدترین روش برای ساخت غرفه‌نمایشگاه

بعضی از بهترین نکات و راهنمایی‌ها برای طراحی غرفه های نمایشگاهی در ساخت غرفه‌نمایشگاه را گردآوری کردیم که به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

۱) ایجاد غرفه نمایشگاه تجارتی بصری

طراحی غرفه های نمایشگاهی شما بخشی از هنر بصری، روانشناسی و  بازاریابی شرکت شما است.

همانطور که شرکت‌کنندگان نمایشگاه به سرعت از کنار غرفه‌ها عبور می کنند، شما فقط چند ثانیه وقت دارید که توجه آنها  را جلب کنید. اگر غرفه‌نمایشگاه شما جذاب نباشد، اکثر مردم به دنبال پیدا کردن آنچه که شما در حال فروش هستید نخواهند بود.

۲) غرفه نمایشگاه باید یک پیام فوری را به بازدیدکنندگان بدهد به صورتیکه به سرعت بتوانند آن را تشخیص دهند.

کسی که از غرفه‌نمایشگاه شما  گذر می کند باید قادر به تشخیص زمینه فعالیت شرکت شما در عرض ۲-۳ ثانیه باشد. آیا تا به حال در یک نمایشگاه بوده اید و در یک غرفه خیره شده اید تا سعی کنید آنچه را که شرکت انجام می دهید بفهمید؟ آیا شما از آنها می پرسید؟ این بیانگر پیام غرفه شما است که به راحتی باعث شده اید بازدیدکنندگان در غرفه شما مکث کنند و شما را بررسی نمایند.

۳) ورودی های غرفه را برای بازدیدکنندگان مانع ایجاد نکنید.

داشتن بلوک هایی که مانع حضور بین بازدیدکنندگان و بقیه غرفه می شود، یک مانع روانشناختی را فراهم می کند. این گاهی اوقات مشکل طراحی غرفه است.

اطمینان حاصل کنید که هر کسی که کار غرفه سازی نمایشگاه را انجام می دهد دیوارهای مصنوعی را ایجاد نکنند که مردم را مسدود کنند. در بعضی مواقع این طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی نیست که بین مشارکت کننده و بازدیدکنندگان فاصله ایجاد می کند بلکه صفحات نمایش با جایگذاری نامناسب می باشد که این سد را ایجاد می کند.

غرفه نمایشگاه

۴) مردم را در غرفه خود با طراحی نامناسب مخفی نکنید.

این مسئله بسیار کمتری نسبت به مسدود کردن افراد است، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد. برای اینکه محصولات خود را ببینید، مگر اینکه ضروری باشد، مردم را به یک “راهرو یا “غار” راه ندهید. برخی از شرکت ها باید محصولات خود را در روشنایی کم نور نشان دهند.

یک مثال، شرکتی است که پروژکتورها را می فروشد آنها ممکن است نیاز به ایجاد یک فضا به شکل تونل یا غار برای جلوگیری از برخی از نور محیط داشته باشند.

۵) غرفه را باز کنید و از بازدیدکنندگان دعوت کنید.

عدم وجود موانع قابل ملاحظه ای در طراحی غرفه نمایشگاه ، مردم را فرا می خواند تا وارد و از غرفه شما به درستی بازدیدکنند. به طور خلاصه، هنگام طراحی یا ساخت غرفه های نمایشگاهی، روانشناسی بازدیدکنندگان بسیار حائز اهمیت است. به بازدیدکنندگان اجازه دهید به راحتی و بدون تهاجم وارد و از غرفه خارج شوند.

تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین