غرفه سازی نمایشگاه آگرین

Login Account

 
 

 

 

سازه های نمایشگاهی

سازه های نمایشگاهی  ادوات و ابزار آلاتی هستند که برای ساخت و تزئین غرفه نمایشگاهی استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای آن تبلیغات غرفه و برند معرفی شده در آن می‌باشد.

از آن جایی که بیلبوردهای نصب شده در فضای نمایشگاه دارای محدودیت‌های زمانی، مکانی و یا حتی مالی می‌باشند، لذا سازه های نمایشگاهی جدید مانند اسپیس فریم‌ها و استندهای تبلیغاتی، می توانند علاوه بر کارایی و تاثیر زیاد در جذب بازدید کننده، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشند.

غرفه سازی با سازه های نمایشگاهی جدید به نوعی ویترین برای نمایش محصولات و معرفی فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده از طرف شرکت کننده تبدیل شده است؛ به عبارت دیگر غرفه هایی که از این نوع سازه های نمایشگاهی بهره می‌برند، به صورت یکپارچه و روشن، به بازاریابی و تبلیغاتی موثر برای شناخته شدن هر چه بهتر نام تجاری و محصولات خود می‌پردازند.

در طراحی غرفه، استفاده از سازه های نمایشگاهی نظیر پاپ اپ، میز کانتر، رول اپ، استند و … بسیار رایج است که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

انواع سازه های نمایشگاهی

سازه های جدیدی که در غرفه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از:

پاپ آپ، میز کانتر، استند، اسپیس فریم، رول آپ، پانل نمایشگاهی، کاتالوگ استند، پوستر اسنپ، تخته شاسی، قاب فنری، فوم برد شاسی

پاپ آپ

پاپ آپ با داشتن یک صفحه گرافیکی بزرگ، بیشتر به منظور ایجاد یک پس‌زمینه در غرفه نمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی از بزرگ‌ترین سازه های نمایشگاهی پرتابل و قابل حمل محسوب می‌شود. اسکلت این سازه از جنس آلومینیوم بوده و اتصال قطعات آن به صورت ریلی، مگنتی و یا ساعتی می باشد که می توان نورپردازی زیبایی بر روی آن با استفاده از پروژکتور به وجود آورد.

سازه های نمایشگاهی مانند پاپ آپ با توجه به تعداد ماژول هایی که در آن وجود دارد، در اندازه‌‌های مختلفی قابل ساخته شدن بوده و سایز آن نیز قابل تغییر می‌باشد.

سازه پاپ آپ دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. مهم ترین ویژگی آن همان طور که گفته شد، قابل تغییر بودن اندازه‌ی آن است. صفحه‌ی گرافیکی نصب شده بر روی آن (شامل بنر، پلات و لمینیت) قابل تغییر بوده و با حداقل وسایل و تجهیزات ممکن می‌توان در آن پوششی حداکثری ایجاد کرد.

امکان نصب پروژکتور بر روی این سازه‌ های نمایشگاهی نیز از دیگر ویژگی های این سازه است. سازه پاپ آپ در سه نوع مختلف پاپ آپ تخت، منحنی و استوانه ای قابل ارائه است.

میز کانتر

یکی از کاربردی‌ترین سازه های نمایشگاهی، کانتر اطلاعات یا میز کانتر است. این سازه های نمایشگاهی به منظور ارائه اطلاعات لازم در مورد خدمات و محصولات غرفه مورد استفاده قرار می گیرد. بارزترین تفاوت آن با میزهای معمولی، در قابلیت نصب صفحات چاپی بر روی آن (با استفاده از مگنت) بوده و هم چنین دارای قفسه ای برای قرار دادن نمونه محصول، بروشور و کاتالوگ معرف محصول می باشد.

از بین سازه های نمایشگاهی استند در عین سبکی و سادگی، کاربرد فراوانی در فضاهای نمایشگاهی دارد و از آن برای نمایش طرح های تبلیغاتی گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های منحصر به فرد این سازه های نمایشگاهی می‌توان به امکان حمل و نقل و نصب آسان، امکان تغییر اندازه، تغییر طرح در سریع ترین زمان ممکن، وزن کم و قیمت مناسب آن اشاره کرد.
سازه های نمایشگاهی میز کانتر

اسپیس فریم

سازه اسپیس فریم از قطعات هندسی منظمی تشکیل شده که به طور متحدالشکل در کنار یک دیگر قرار گرفته‌اند. این سازه های نمایشگاهی علاوه بر استحکام بالا (به علت وارد شدن وزن سازه در جهت‌های مختلف به زمین)، دارای زیبایی چشم‌نواز، تنوع بالا، امکان مونتاژ و دمونتاژ سریع و آسان و هزینه پایین می‌باشد.
سازه های نمایشگاهی اسپیس فریم

رول آپ

محبوب‌ترین و کارآمدترین سازه های نمایشگاهی قابل حمل، سازه رول آپ است. رول آپ دارای پایه آلومینیومی بوده و نوعی استند به شمار می‌رود. مهم‌ترین ویژگی رول آپ فضای بسیار کمی است که این سازه اشغال می‌کند و در کمترین زمان ممکن نیز می‌توان آن را نصب کرد. هم چنین دارای چاپی بسیار محفوظ بوده و بسیار شکیل است. نوع چاپی که در این سازه های نمایشگاهی استفاده می شود، از نوع پی وی سی، پارچه و pp می باشد.
سازه های نمایشگاهی رول آپ

پانل نمایشگاهی

پانل نمایشگاهی از گروه سازه های نمایشگاهی است که برای جدا کردن غرفه ها و پارتیشن بندی در فضای نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه های نمایشگاهی بسیار سبک و دارای وزنی کم و از جنس آلومینیوم می باشد. در این سازه های نمایشگاهی، چاپ و تبلیغات به صورت قطعه قطعه انجام شده  و به صورت شکلی واحد و یکپارچه بر روی دیوار نصب می شود.

کاتالوگ استند

کاتالوگ استند یا جاکاتالوگی برای قرار دادن بروشور، کاتالوگ، کتاب و جزوات نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های این سازه های نمایشگاهی طراحی شکیل، حمل و نقل آسان و اشغال فضای بسیار کم می‌توان نام برد.
کاتالوگ استند دارای سه نوع کاتالوگ استند فلزی، پلکسی و تریبون دار می باشد.
سازه های نمایشگاهی کاتالوگ استند

پوستر اسنپ

پوستر اسنپ، از جمله سازه های نمایشگاهی است که جنس آن آلومینیوم بوده و امکان نصب در بخش های مختلف غرفه مانند پارتیشن، دیوار و … را دارد. پلات، بنر و لمینت بیشترین کاربرد را در نوع چاپ این سازه دارند.
سازه های نمایشگاهی پوستر اسنپ