روانشناسی فروش - استفاده از روانشناسی برای بهینه سازی نتایج فروش در نمایشگاه

نمایشگاه ها یکی از معدود رویدادهایی هستند، که فروشندگان فرصت می کنند با مخاطبان زیادی از خریداران بالقوه مواجه شوند. و تصویری را که همیشه بر روی نگرش و خرید گرایش تاثیر می گذارد، طراحی نماید.

دو سطح کلی تعامل در نمایش ها وجود دارد. اول، تعامل سطحی بین غرفه داران و بازدیدکنندگان غرفه است. که عمدتا متکی به قضاوت هایی است که در ظاهر فیزیکی صورت می گیرد. سطح تعامل دوم، با اجزای رفتاری در ارتباط است و شامل مواردی است که چگونه غرفه داران عمل می کنند و چه چیزی در ارتباط با بازدیدکنندگان می گویند.

تحقیقات صنعتی در حوزه روانشناسی نشان می دهد که غرفه دارانی که رنگ های پر جنب و جوش مانند قرمز، سبز یا بنفش را در غرفه های خود استفاده می کنند، احتمال بازدید بیشتری به نسبت غرفه های با رنگ سفید و خاکستری دارند. همچنین کیفیت خود را بیشتر در معرض نمایش قرار می دهند. غرفه دارانی که از رنگ های روشن استفاده می کنند، توسط بازدیدکنندگان چنین توصیف می شوند که” دارای چیزی خاص” هستند که باعث جذابیت و علاقه می شوند.

مهارت های فردی

راز فروش در طول یک رویداد، نیاز به مهارت های فروش فردی دارد، که باید همراه با تخصص و دانش از آن صنعت و حوزه فعالیت شرکت می باشد. از جنبه روانشناسی هیچ چیز بدتر از تعامل با کسی نیست، که با نفراتی داخل غرفه صحبت بشود که به وضوح درباره مسائل و خدمات شرکت آموزش ندیده و اطلاعات کافی ندارند.

روانشناسی فروش - استفاده از روانشناسی

علاوه بر‌این، در مقوله استفاده از روانشناسی در کسب و کار، متخصصان صنعت معتقدند که شور و شوق یک عنصر کلیدی در موفقیت نمایش غرفه است. هیچ چیزی مسری تر از شور و شوق … و یک لبخند بزرگ نیست که افراد حاضر در غرفه باید بر لب داشته باشند.

در حقیقت، غرفه داران، هنرمندان صنعت هستند که محصولات را به فروش می رسانند و برای مدت زمان طولانی باید یک نمایش حرفه‌ای را ارائه دهند.

این فرآیند، که توسط روانشناسی به عنوان کار عاطفی تعریف شده، شامل مدیریت احساسات است تا با قوانین نمایشگر سازمانی یا شغلی منطبق باشد، صرف‌نظر از‌اینکه آیا آنها با احساسات داخلی متفاوت هستند یا خیر.

فنون انگیزش

شرکت در نمایشگاه کار سختی است. تماس ثابت با مخاطب و تماس صوتی با صدای عمومی، به غرفه داران نیاز دارد تا موجی از احساسات را در خریداران بالقوه‌ایجاد کند، در حالی که یک رفتار تیز و حرفه‌ای را به وجود می آورد.‌این می تواند به استرس و خستگی منجر شود.

علاوه بر‌این، شرکت در نمایشگاه‌ها نیازمند ساعت‌های طولانی است، بنابراین توان تازه و نیرومندی می تواند چالش برانگیز باشد. در‌این مورد، متخصصان توصیه می کنند که برنامه‌های غرفه را محدود کرده، و در صورت امکان و با استفاده از اسکریپت‌ها، سخنرانی‌ها کمتر تکراری باشند.

از لحاظ گفتار ، اغلب مفید است که کلمات کلیدی را جستجو کنید و آنها را در طول فرایند فروش مورد توجه ویژه قرار دهید و با خریداران بالقوه واکنش نشان دهید. مطمئنا مفید است که‌این کلمات را مشتاق و به منظور جلب توجه و به دست آوردن مردم در جلوی غرفه داشته باشیم.

تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین