شرکت در نمایشگاه و غرفه مناسب

شرکت در نمایشگاه و استفاده از غرفه مناسب با اهداف شرکت امری ضروری است که نیاز به مشاوره از متخصصان و طراحان غرفه دارد. در این مقاله قصد داریم به این مسائل بپردازیم:

نیازهای خود را ارزیابی کنید.

در مورد اندازه غرفه‌ای که قصد دارید اجاره کنید، فکر کنید. به نوع تردد بازدیدکنندگان  از غرفه خود فکر کنید به عنوان مثال، ممکن است بخواهید آنها را به داخل غرفه وارد کنید و در اطراف فضا حرکت کنند. یا ممکن است شرکت کنندگان بخواهند در غرفه‌ایستاده و محصولاتی را که در جلوی نمایشگاه هستند را نگاه کنند. چگونه می توانید غرفه قابل حمل خود را به نمایش بگذارید.

اگر قصد دارید آن را حمل کنید، هزینه‌های مربوط به انجام این کار را در نظر بگیرید، زیرا ممکن است اندازه یا طراحی را محدود کند. شما ممکن است بخواهید فقط یک یا دو مورد را در غرفه قرار دهید پس به اندازه و وزن محصولات توجه کنید.

سبک نمایشگاه را انتخاب کنید.

غرفه سازی مدولار در نمایشگاه‌ها به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهند، به خصوص اگر اندازه غرفه شما با توجه به محل برگزاری تغییر کند. به علاوه، غرفه‌های مدولار با قابلیت حمل و نقل و راه اندازی آسان هستند. اطمینان حاصل کنید که سبکی که شما انتخاب می کنید فضای کافی برای ارائه‌های چند رسانه‌ای، مانند لپ تاپ‌ها برای نشان دادن فیلم‌های تبلیغاتی و … را دارد.

شما همچنین به بخش مربوط به بازاریابی نیاز دارید، فضای دیوار کافی برای بنرهای تبلیغاتی و حتی فضای کافی برای جمع آوری اطلاعات مشتریان.

تعریف پیام کلیدی

همانطور که شروع به طراحی غرفه‌های نمایشگاهی خود می کنید، تصمیم گیری در مورد یک پیام کلیدی که مردم را جذب می کند بسیار حائز اهمیت است. تمام پانل‌ها، دارنده‌ها و سایر عناصر که غرفه شما را تشکیل می دهند باید بر روی این پیام طراحی شود، بنابراین برای شرکت کنندگان روشن است چه چیزی برای فروش قرار می دهید؟

به عنوان مثال، اگر شما فروش DVD آموزشی و پیام خود را در مورد متقاعد کردن مردم برای خرید یکی از دی وی دی‌های در حال نمایش، این است که  می توانید از فضای دیوار غرفه خود را برای جلب بازدید کنندگان استفاده کنید. سپس از واحد‌های مدولار برای نگه داشتن دی وی دی‌ها در نزدیکی جلوی غرفه استفاده کنید تا شرکت‌کنندگان بتوانند آن‌هایی را که می‌خواهند برای خرید انتخاب کنند.

توسعه گرافیک غرفه

در نهایت، شما باید با دیوارها و دستگاه‌های صفحه نمایش با  طرح گرافیکی خاص خود پوشش دهید تا پیام خود را به طور واضح و مطابق با رنگ شرکت و مواد بازاریابی تان بررسی کنید. این کمک می کند تا احساس تداوم در سراسر غرفه پخش گردد، هر چند غرفه مدولار و یا قاب آن قابل حمل است. از نورپردازی مناسب برای نمایش دادن لایت باکس‌ها و پوستر‌های خود داخل غرفه استفاده کنید.

چگونه یک غرفه موفق داشته باشیم؟

شرکت در نمایشگاه به شما این فرصت را می دهد تا تعداد زیادی از مشتریان بالقوه را در یک زمان و در  یک مکان ببینید. با قرار دادن یک غرفه جذاب در یک نمایشگاه، منابع و زمان را صرفه جویی کنید. در حالی که شما ممکن است فقط یکی از فروشندگانی باشید که با برنامه‌ریزی و تلاش می‌توانید غرفه نمایشگاهی خود را برجسته کنید و شما  را با بسیاری از کسب و کارهای جدید آشنا می‌کند.

۱-یک غرفه تعاملی را‌ایجاد کنید که برای شرکت کنندگان در نمایشگاه برای انجام کارهای غیرمستقیم چیزی فراهم کند، نه فقط راه رفتن و صحبت کردن با مردم. با راه اندازی یک مسابقه سرگرم کننده، در غرفه خود هیجان‌ایجاد کنید و به دادن جوایز و‌ایجاد فضای سرگرم کننده بپردازید.

۲-یک محیط آرام را فراهم کنید که در آن شرکت کنندگان احساس راحتی کنند و بتوانند بنشینند. به جای‌ایستادن در پشت میز برای سلام و صحبت کردن با مشتریان بالقوه، از چندین صندلی استفاده کنید که در آن شما می‌توانید بنشینید و با مشتریان بالقوه مکالمه داشته باشید و فرصتی برای استراحت به آنها بدهید. بروشورهای شرکت را در میزهای جانبی قرار دهید و از پس‌زمینه برای نمایش تبلیغات دیگر استفاده کنید یا فقط صحنه را تنظیم کنید.

۳- نورپردازی: اکثر نمایشگاه‌ها در عرصه‌های بزرگ و دور افتاده با نور فلورسنت روشن برگزار می‌شود. همه به همان شیوه روشن می‌‌شوند. با افزایش روشنایی در غرفه شما، مراجه‌کنندگان را به محصولات خود جلب می‌کنید. کانون‌های نوری بر روی تبلیغات باعث می‌شوند که غرفه شما به راحتی دیده شود زیرا تبلیغات و آرم شرکت شما را برجسته می‌کند.

۴- سرمایه‌گذاری بر هدایا: با استفاده از یک آگهی تبلیغاتی عالی، از طریق دید کلی ایجاد کنید. همه می‌خواهند بدانند که کجا می‌توانند وارد شوند تا کسب و کار بالقوه خود را به غرفه شما برسانند. اطلاعات شرکت خود را بر روی ساک دستی‌های چاپ شده به بازدیدکنندگان اهدا کنید که شامل بروشور و مواد تبلیغاتی است. هدایای ویژه کوکی‌ها یا آب نبات‌ها را در قالب‌های مختلف با آرم شرکت پخش کنید. در هدایای اهدایی خود خلاق باشید. بهتر است هدایای تبلیغاتی کاربردی و ماندگار باشند.

شرکت در نمایشگاه

چگونه می توان بازدیدکنندگان را در یک نمایشگاه جلب کرد؟

شرکت در نمایشگاه‌ها یک استراتژی بازاریابی قدرتمند است، اما این کار فقط در صورتی انجام می شود که شما با شرکت در نمایشگاه در وهله اول با ساختار غرفه خود بتوانید نظر مراجعه کنندگان را جلب کنید و سپس با استراتژی بازاریابی خود بتوانید محصولات و خدمات خود را برای حضار معرفی کنید. همچنین می توانید از قدرت رسانه‌های اجتماعی برای تحت تاثیر قرار دادن نفرات استفاده کنید.

بازاریابی نمایشگاهی

قبل از شروع نمایشگاه، شما می توانید با اعلام غرفه خود مخاطبانتان را جذب کنید. می توانید از طریق ارسال یک‌ایمیل به مشتریان اطلاع دهید که شرکت شما در نمایشگاه شرکت خواهد کرد و از شما دعوت می شود تا از غرفه ما دیدن فرمایید. تبلیغات در دایرکتوری نمایشگاه و در صورت امکان ارسال دعوت نامه‌ها به غرفه‌های دیگر بخش دیگری از بازاریابی می باشد.

همچنین در مورد شرکت در نمایشگاه می توانید در رسانه‌های اجتماعی شرکت خود اطلاع رسانی کنید. داشتن محصولات و موارد هیجان انگیز در غرفه شما می تواند به جلب  توجه جمعیت کمک کند. به عنوان مثال همراهی یک بازیگر یا فوتبالیست و بازدید آنها از غرفه شما نیز می تواند نفرات زیادی را به غرفه شما بیاورد. با غرفه نمایشگاهی می توانید بازدید محصول خود را افزایش دهید و در نتیجه باعث افزایش درآمد کسب و کار شما می شود. شما باید ترافیک بازدیدکنندگان را به غرفه خود بکشید، مطمئن شوید که از دیگران متمایز هستید، اما این تنها نیمی از مبارزه در کنار دیگر رقبا است. هنگامی که شما افراد را در غرفه خود دارید، باید به طور موثر آن‌ها را درباه محصول یا خدمات خود آگاه کنید.

طراحی غرفه شما

هنگام شرکت در نمایشگاه، فضای غرفه شما باید به صورت بصری جذاب باشد و اجازه دهید مراجعین نمایشگاه به سرعت ببینند داخل غرفه شما چه کسانی حضور دارند. اگر آنها نمی دانند که کسب و کار شما چیست و یا برای آنها مناسب است، بتوانند در مسیر متوقف شوند و کسب اطلاع کنند. با توجه به طراحی غرفه می توانید براساس خاص بودن و نوع خدمات خود در ذهن مخاطبانتان بمانید.

اهرم رسانه‌های اجتماعی

با استفاده از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما به طور فعال در طی نمایشگاه می توانید مردم را به غرفه خود جذب کنید. تیم طراحی غرفه خود را در صفحه اصلی سایت، اینستاگرام، تلگرام و… خود با یک عکس و نوشته کوتاه بنویسید. از غرفه خود فیلم تهیه کنید و آنها را درصفحات مجازی خود بفرستید.

چگونگی تزئین اجناس غرفه

اگر تصمیم به فروش محصولات در غرفه خود دارید، نوع نمایش محصولات شما بسیار حائز اهمیت است. مراکز فروش و نمایشگاه‌ها به غرفه‌ها برای بازرگانانی که مایل به فروش محصولات به عموم هستند، خدمات ارائه می دهند. بهترین کارهایی که می توانید برای جذب بازدیدکنندگان انجام دهید این است که غرفه خود را دلپذیر، روشن و جذاب کنید.

قفسه‌ها را روشن کنید

قفسه‌ها را با نورپردازی مناسب روشن نگه دارید. محصولات را در قفسه‌های قهوه‌ای یا حتی قفسه‌های سیاه و سفید یا سیاه قرار ندهید. قفسه‌های خود را رنگ کرده و همراه آن از نورپردازی برای پشتیبانی قفسه و نمایش محولات استفاده کنید. این امر نور را بازتاب می دهد و چشم را جذب می کند.

غرفه خود را شلوغ نکنید

با چیدمان نا منظم اقلام انتخابی خود را از دید عموم دور می کنید و یا دید نمایش محصول از دست می رود. اقلام بزرگ را در قفسه‌های عقب قرار دهید و موارد کوچکتر را در میز جلو خود قرار دهید تا مردم بتوانند آنها را انتخاب کنند و آنها را لمس کنند. بیش از یک نمونه از هر محصول را نگذارید. شما می خواهید غرفه خود را به ظاهر منحصر به فرد نگه دارید.

یک طرح داشته باشید

ارتقاء غرفه به مدت طولانی قبل از اینکه شما صفحه نمایش خود را به طور فیزیکی تنظیم کنید، آغاز می شود. مطالعات نشان داده است که تا ۷۰ درصد از شرکت کنندگان نمایشگاه‌ها، از قبل تصمیم می گیرند که از کدام غرفه‌ها می خواهند بازدید کنند . برای رسیدن به این مشتریان قبل از ساخت غرفه خود، مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. از خودتان بپرسید که محصول شما بیشترین جذابیت را دارد یا خیر و برای شرکت در نمایشگاه خود، از طریق تبلیغات نمایشگاهی محیطی و مجازی اقدام نمایید.

حرفه‌ای باشید

حضور شما در نمایشگاه و غرفه شما، باید انعکاسی از کسب و کار شما باشد.‌ایده و اجرای غرفه سازی را به طرح و طراح آن واگذار کنید. اگر شما فقط چندین نمونه محصول و خدمات خود را در یک غرفه چوبی ساده نمایش دهید، شما به عنوان یک شرکت حرفه‌ای دیده نمی شوید، که به فروش منفی شما منجر می گردد. مهربان باشید و آماده پاسخگویی به سوالاتی باشید که توسط مصرف کنندگان مطرح شده است. قبل از پاسخگویی به سؤالات، از مراجعه کنندگان اطلاعات دریافت نکنید، اما سعی کنید از کسانی که در انتظار صحبت با شما هستند مطلع شوید. بعد  از این موارد، ترافیک بیشتری که غرفه شما تولید می کند، حائز اهمیت است.

استفاده از کتیبه مناسب

با قرار دادن کتیبه مناسب در نقطه‌ای مشخص از غرفه خود می‌توانید دید مناسبی برای دید عموم‌ایجاد کنید.‌ این نشانه باید روشن و ساده باشد تا مردم بتوانند آن را از دور بخوانند و به غرفه شما مراجعه کنند. نوشته‌های روی کتیبه باید خوانا و کاملا قابل مشاهده باشد.

قیمت محصولات

قیمت‌های خود را بر روی آیتم‌هایی با برچسب‌های بزرگ قرار دهید. اعداد باید  بزرگ و آسان برای خواندن باشد.در صورت موجود بودن دسته بندی‌های متفاوتی از محصولات، باید کاتالوگ به همراه لیست قیمت تقدیم بازدیدکنندگان قرار گیرد.

تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین