نحوه رفتار در نمایشگاه

در زیر ۵ روش برای رفتار صحیح در زمان حضور در نمایشگاه و غرفه ذکر شده است :

۱- در جلو صفحه نمایش خود بایستید.

ایستادن در جلوی غرفه شما باعث می شود تا به بازدیدکنندگان لبخند بزنید و با آنان ارتباط چشمی ایجاد کنید.

این یک روش بسیار ساده است، اما می تواند تاثیرات بزرگی داشته باشد. در یک سالن پر از صدا و هیاهو ایستادن در محل عبور بازدیدکنندگان و لبخند و ارتباط کلامی می تواند توجه افراد را بر شما متمرکز کند. پس از آن آسان تر می شود مردم را در غرفه خود در هنگام جلو حرکت داد.

۲- از تلفن همراه خود استفاده نکنید.

لازم به تاکید نیست. هنگامی که کسی از تلفن همراه خود در غرفه  استفاده می کند، توجه خود را در پاسخگویی به بازدیدکنندگان از دست می دهد. شما می توانید به سادگی یک ایمیل از تیم خود را در دفتر چک کنید، اما اگر شما باید این کار را انجام دهید، بهتر است که موضع خود را ترک کنید. برای بازدیدکنندگان، به نظر غیر حرفه ای می رسد و شهرت کسب و کار شما می تواند در معرض خطر قرار گیرد. از دیگر نکات نحوه رفتار در نمایشگاه شما برای پاسخگو به افراد در غرفه نمایشگاهی حضور دارید و نه برای بازی کردن با گوشی همراهتان!

۳- داخل غرفه غذا نخورید و یا روی میز اطلاعات نوشیدنی قرار ندهید.

بقایای نوشیدنی و خوراکی روی میز شما می تواند غیر حرفه ای باشد. نکته قابل توجه اینجاست که شما می توانید داخل غرفه و یا روی میزهای اطلاعات خود از شکلات و نمونه محصولات خود برای ارائه به بازدیدکنندگان استفاده کنید.

نحوه رفتار در نمایشگاه

۴- هنگام بازدید مراجعه کنندگان بر روی صندلی ننشینید.

ایستادن شما در هنگام بازدید مراجعه کننده به افراد نشان می دهد که شما آماده اقدام هستید، آماده صحبت با آنها هستید. از سوی دیگر نشستن نشان می دهد  که خسته هستید. اینطور گمان می شود که برای تعطیلات به نمایشگاه آمدید و آماده ی پاسخگویی نیستید.

موقعیت ایستاده اجازه می دهد تا شما در نظر بازدیدکنندگان قرار بگیرید و برای جلب توجه برای آنها آماده می باشید و به آن ها توجه می کنید!

۵- خوشرو باشید.

با حقایق روبرو شوید. همه به محصولات و سرویس های شما نیاز ندارند. هرچقدر کمتر به مراجعه‌کنندگان فشار بیاورید بیشتر راغب به همکاری خواهند بود.

فشار آوردن به مشتری شاید باعث یک فروش شود ولی در روابط همکاری طولانی مدت تاثیر منفی خواهد داشت.

یکی دیگر از مهم ترین نکات نحوه رفتار در نمایشگاه اینست که صمیمی باشید. یک سلام ساده می تواند برای شروع مناسب باشد. این کار بازدیدکننده را ترغیب می کند تا به ادامه حرف های شما گوش دهد. روحیه مثبت و صمیمیت باعث می شود تا روان تر به تصمیماتی که برای همکاری و ادامه صحبت با شما دارد ادامه دهد.

تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین