تبلیغات نمایشگاهی

تبلیغات یکی از مهمترین ابزار ایجاد آگاهی برای نام تجاری و دریافت مخاطبان بیشتر برای غرفه نمایشگاهی شماست. بازاریابی اینترنتی بطور فزاینده ای مهم استو باید پیام تبلیغاتی متناسب با اهداف خود در نمایشگاه داشته باشید. تبلیغ باید نام تجاری، محصول و سرویس را بصورت ساده و واضح بیان کند.
۱- تمرکز بر مخاطبان هدف
سعی نکنید هدف خود را برای جذب فقط مخاطب قرار دهید تا مخاطبان زیادی کسب کنید . باید توجه داشته باشید که مخاطبان بالقوه تعداد معدودی دارند و باید برای جذب آنها برنامه ریزی نمود. ابتدا شما باید تحقیقات در این زمینه داشته باشید:
– مشخصات مشتری: مشتریان معمولاً چه کسانی هستند؟ عنوان و سمتشان چیست؟ در چه سازمانی کار می کنند؟
– نمایش اطلاعات: چه اشخاصی به نمایشگاه مورد نظر می روند؟ چرا به این نمایشگاه می روند؟
– مشکلات مشتریان: با مشتریان خود صحبت کنید. اهداف آنها از شرکت در نمایشگاه چیست؟
۲- ماندن در رقابت
اهمیت شعار تبلیغاتی برای شرکت در نمایشگاه کاملا مشخص است. چگونه باید طبق تحقیقات خود وسیاست های شرکت خود موفقیت را تضمین کنید؟
– برندسازی ویژه در زمان حضور در نمایشگاه توسط کارکنان غرفه با آموزش های صحیح در زمان معرفی محصول و خدمات.
– استفاده از تکنیک های حواس پنجگانه مانند دیداری، به این صورت که از گرافیک زیبا در غرفه خود استفاده کنید و برای زیبایی و مرتبی لباس کارکنان خود اهمیت قایل شوید. یا حس لامسه، به این صورت که برای مخاطبان خود چالش و بازی یا مسابقه ترتیب دهید تا به غرفه شما بیایند. یا شنیدار، با استفاده از موسیقی زیبا همراه با نمایش نام تجاری شما در فضای غرفه یا محوطه ی نمایشگاه مانند رادیو نمایشگاه. حس بویایی را با استفاده از قهوه، چای و نسکافه می توانید بخوبی تحریک کنید و با پذیرایی از بازدیدکنندگان سطح قند خونشان را که با پیاده روی از دست رفته بازگردانید.

تبلیغات نمایشگاهی

۳- روش های تبلیغاتی موثر
قبل و هنگام برگزاری نمایشگاه روش های تبلیغاتی مانند ارسال ایمیل و خبرنامه و دعوتنامه اثبات شده و موثر هستند. همچنین می توانید از راه های زیر نیز بهره لازم را ببرید
رسانه های اجتماعی: استفاده از فیسبوک، توئیتر، لینکداین، صفحه اینستاگرامی یا کانال تلگرامی برای ترویج و فرهنگ سازی برند خود در ذهن مخاطبان. آدرس دقیق غرفه را در پست های جذاب به اطلاع بیننده برسانید. همچنین در طول برگزاری، از این رسانه ها استفاده کنید و مخاطبان خود را گسترش دهید.
– وبسایت: داشتن وبسایت امری ضروری و باعث اعتبار بخشی به کسب و کار شما در نمایشگاه می شود. در وبسایت از کلیدواژه های درست استفاده کنید و مرتب آن را بروز نگه دارید. در وبسایت، خود و محصولات و خدماتتان را به طور کامل و دقیق معرفی نمائید و در نمایشگاه مشتریان را به آن ارجاع دهید.
– مسابقات و چالش ها: فعالیت ها و چالش های جذاب برای مخاطبان خود تدارک ببینید و از آنها برای شرکت در بازی داخل غرفه دعوت نمائید. برای این کار شما باید طرح و برنامه واضح و دقیقی داشته باشید.
– تبلیغات محیطی: تبلیغات محیطی نظیر پوستر و بنرهای مختلف در جاهای مختلف نمایشگاه و در معرض دید، بسیار مفید است. همچنین استفاده از بالن های تبلیغاتی و رادیوی نمایشگاه نیز ابزاری هستند که شما را بیشتر در نمایشگاه نمایش می دهد.
نگاه سبز آگرین