غرفه آرایی با غرفه های Display

برای حضور موفق در نمایشگاه و داشتن غرفه نمایشگاهی هدفمند، در کنار برنامه‌ریزی و پیاده سازی استراتژی‌های مختلف بازاریابی، باید به غرفه آرایی توجه ویژه شود، به نحوی که از لحاظ بصری نیز باعث جذب مخاطبان و بازدیدکنندگان شود. غرفه‌آرایی اولین مرحله بعد از ساخت اسکلت و برپایی غرفه می‌باشد. غرفه آرایی شامل بسیاری از کارهایی است که برای پیدا کردن ظاهر بهتر در غرفه باید بدرستی انجام پذیرد. کارهایی که در غرفه سازی نمایشگاه و غرفه‌آرایی باید انجام داد نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ های متنوع سازمانی، پوستر و بنرهای گرافیکی زیبا و همچنین استفاده از مبلمان و دکوراسیون مناسب می‌باشد. موارد مذکور موضوعات ساده اما مهمی هستند که توجه به آن‌ در مبحث غرفه‌آرایی ضروری بوده و چشم پوشی از آن باعث هدر رفت وقت و انرژی گردد.

غرفه مناسب

از بین انواع سازه های نمایشگاهی در ساخت غرفه های Display و Rapid همچون غرفه های خودساز غرفه آرایی در اولویت بوده و بسته به سلیقه و بودجه‌ی غرفه دار، طراحی و اجرا می‌گردد. لازم به ذکر است که دانش غرفه آرایی به خودی خود تخصصی است که باید توسط کارشناسان این زمینه انجام بپذیرد. غرفه آرایی شما بخشی از هنر بصری، روانشناسی و بازاریابی شرکت شما است.
از آن جایی که بازدیدکنندگان در نمایشگاه به سرعت از کنار غرفه ها عبور می‌کنند، شما فقط چند ثانیه وقت دارید تا با نوع غرفه آرایی خود توجه آنها را جلب کنید. در صورت جذاب نبودن غرفه آرایی، بیشتر مردم به دنبال پیدا کردن آنچه که شما در حال فروش هستید نخواهند بود. محصولات و خدمات باید برای بازدیدکننده قابل رویت باشد. برخی از شرکت‌ها باید محصولات خود را در روشنایی کم نشان دهند. برای مثال شرکتی که پروژکتور می‌فروشد، ممکن است نیاز به ایجاد یک فضا به شکل تونل یا غار برای جلوگیری از برخی از نورهای محیط داشته باشند. در اینصورت نیاز است تا غرفه آرایی به نحوی انجام پذیرد تا بازدیدکننده بدون اینکه بدنبال محصولات یا مسیر برای رسیدن به محصول بگردد، مستقیماً به آن برسد.
تهیه و تالیف: نگاه سبز آگرین

غرفه آرایی غرفه نمایشگاهی