5 مزیت استفاده از غرفه های دوستدار محیط زیست

مانند هر تجارت دیگری که روز به روز به همگامی با محیط زیست نزدیک می شود، غرفه سازی نمایشگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای اولین بار در ایران، شرکت نگاه سبز آگرین با درایت و ابداع روش غرفه سازی سازگار با محیط زیست و استفاده از مواد و تجهیزاتی که کمترین آسیب ممکنه را به محیط زیست وارد می نماید، اقدام به ساخت غرفه نموده است. مشتریان بسیاری از این نوع غرفه ها که اکنون با نام غرفه های Display شناخته می شوند، استقبال نموده اند. در این راستا شرکت نگاه سبز آگرین مفتخر به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت محیط زیست (ISO 10004-2012) و سیستم مدیریت ایمنی زیست محیطی (HSE-MS) شده است.
ستفاده از این متریال باعث کمک به عدم تخریب محیط زیست و تفاوت در غرفه های سبک نو شده است. مزایای استفاده از این نوع غرفه ها کاملاً ملموس و نامحدود است.
غرفه سازی سازگار با محیط زیست بخشی از وظیفه این تجارت در این رابطه می باشد. بخشی دیگر مربوط به همکاری و مسیر هدف غرفه دار و صاحب غرفه می باشد که می تواند با کمی تلاش و برنامه ریزی، علاوه بر فروش و رونق کسب و کار خود، در این راستا قدم بردارد. در زیر ۵ راه کار برای همگامی با طبیعت و داشتن زمین سبز اشاره شده است:
۱- ملاقات های هدفداردر مقابل مسئولیت اجتماعی
بسیاری از شرکت ها در کنار برنامه ریزی کسب و کار خود، اهداف اجتماعی نیز دارند.بسیاری از مدیران متوجه شده اند که اقدامات لازم در خصوص حفاظت از محیط زیست می تواند به محیط محلی خود و جهانی سبزتر کمک بسزایی کند. اگر به فکر محیط زیست خود هستید پس به آن اهمیت دهید و تا می توانید از ابزار و وسایل حافظ محیط زیست استفاده کنید.
۲- از مشتریان و بازدیدکنندگان امتیاز دریافت کنید
طبق مطالعات اخیر، مشتریان بیشتر علاقه مند به کسب و کارها و تهیه محصولاتی هستند که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.هر چقدر محصولات و خدماتتان مناسب زیستگاهتان باشد مشتریان بیشتری نسبت به شما وفادار و متعهد خواهند بود. گاهی وقت ها ارزان بودن یک محصول یا خدمات ملاک با ارزش برای مشتریان نیست.
در غرفه ی خود از صفحات سبز رنگ و توضیحات سازگاری با محیط زیست را قرار دهید. می توانید از این استراتژی ها استفاده نمائید:
– لیستی از نحوه ی مشارکت خود در این راستا تهیه و رائه نمائید
– از مواد سازگار با محیط زیست در دکور و نمادهای خود استفاده کنید و نمایش دهید
– یک سطل بازیافتی کوچک در غرفه تعبیه کنید
– از شعار های محیط زیستی در کنار برند خود استفاده کنید
– با هدایا و مواد پذیرایی خوراکی مرتبط با محیط زیست از مهمانان و بازدیدکنندگان خود استقبال کنید
– خیلی غرفه خود را از این نظر پر نکنید و تنها اجازه دهید تا بازدیدکننده متوجه این موضوع شود که شما دوستدار محیط زیست هستید.
5 مزیت استفاده از غرفه های دوستدار محیط زیست
۳- هزینه ها را کاهش دهید
قائل شدن اهمیت برای غرفه های نمایشگاهی دوستدار محیط زیست باعث کاهش هزینه ها می شود. استفاده از مواد سبک تر که باعث حمل و نقل آسان تر و تهیه راحت تر می شود. راه حل های دیگر :
– استفاده از لامپ های کم مصرف که باعث صرفه جویی در مصرف برق و هزینه می شود
– استفاده از دستگاه های هوشمند بجای استفاده از کاغذ برای بروشور و کاتالوگ
– هدایای تبلیغاتی سازگار با محیط زیست بجای اقلام سنگین، پلاستیکی و غیر بازیافتی که می توانید از شرکت های هدایای تبلیغاتی تهیه نمائید. شرکت آلند گیفت، تحت نظارت شرکت نگاه سبز آگرین، در راستای این هدف اقدام به تهیه هدایای زیبای دوستدار طبیعت برای غرفه داران نمایشگاهی نموده است.
۴- پوشش رسانه ای را افزایش دهید
وبلاگ ها، وبسایت ها و شبکه های اجتماعی همیشه کارآمد هستند. اگر بتوانید وبسایت و اخبار اینترنتی خود را با غرفه و رویداد نمایشگاهی خود همگام سازید، نمایشگاه را بهتر می توانید پوشش دهید. می توانید پست ها و اخباری را در خصوص کارهایی که در نمایشگاه در رابطه با محیط زیست کرده اید را منتشر کنید و به بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان خود اجازه تبادل نظر بدهید.
۵- پرسنل دوستدار محیط زیست
پرسنل خود را آموزش دهید و آن ها را با لزوم استفاده از مواد تجدیدپذیر و عدم اصراف آشنا سازید. تلاش سبز خود را محدود به شبکه های اجتماعی نکنید بلکه با همکاران و پرسنل خود نیز در این رابطه صحبت کنید. همانقدر که به شعارهای خود اعتقاد دارید به آن ها نیز عمل کنید.
نگاه سبز آگرین