تقویت ارتباط مخاطبان | چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند؟

نمایشگاه ها بستری مناسب برای برندسازی و آگاهی هستند و به شما این امکان را می دهند تا با کلیدی ترین بخش های ارتباط با مشتریان و گسترش کسب و کار خود در نمایشگاه های آینده حضور داشته باشید.

نمایشگاه ها چگونه برای برقراری ارتباط به شما کمک می کنند؟

نمایشگاه ها محیطی اثبات شده برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان و محکم سازی روابط بین شما و مشتریان قدیمی می باشند. اکثر افرادی که برای بازدید از نمایشگاه آمدند، بدنبال محصولات جدید، خدمات و سرویس های مرتبط با آن صنعت را جستجو می کنند. باقی نیز افرادی هستند که قبلاً با نام شما آشنا شدند و بدنبال عمیق سازی روابط و یادگیری بیشتر با برند شما هستند.

شما می توانید از این بستر قوی به نحو احسن استفاده نمائید و با برگزاری جلسات، میتینگ ها، آموزش به مخاطبان و خیلی کارهای دیگر برای القای این موضوع که محصول یا خدمات شما چقدر می تواند بکارشان بیاید تلاش کنید.

نمایشگاه ها در مقایسه با سایر روش های تبلیغات و بازاریابی، راه بسیار خوبی برای نمایش محصول و لمس آن توسط بازدیدکنندگان می باشد. اینکار به آن ها اجازه می دهد تا با آن و نحوه استفاده آن آشنا شوند و برای سوالات خود از شما پاسخ دریافت کنند. همچنین نمایشگاه ها باعث می شود تا با دیگر مدیران و دیگر صنایع تعامل و همکاری پیدا کنید و از دستاوردهای روز اطلاع کسب کنید.

ملاقات رو در رو با مشتریان نیز این امکان را فراهم می کند تا بازخورد ارزشمندی برای کسب و کار خود دریافت کنید. اگر اهداف فروش و گسترش کسب و کار خود را بالا ببینید نمایشگاه فرصت مناسبی برای بستن قراردادهاست.

در حالت عادی، نمایشگاه ها می توانند شما را با اصحاب صنایع مختلف نظیر موارد زیر مرتبط نماید:

  • رسانه ها و وبلاگ نویسان
  • شرکای بازار
  • تحلیلگران و کارشناسان و متخصصان بازاریابی
  • اعضای اتحادیه ی صنعت

محصول شما برای این افراد ویژگی پررنگ تری دارند. ارتباط آن ها بین شما و محصولتان با آن ها می تواند باعث بالا رفتن سود دهی شرکت شما شود.

از سویی دیگر بدلیل پتانسیل بالای فروش محصولات در نمایشگاه ها، و تمرکز صنایع مرتبط در کنار یکدیگر، باعث می شود تا استراتژی های فروش بهتر جواب دهند. از انجام ملاقات های رو در رو گرفته تا جلسات متعدد و میتینگ های حرفه ای می تواند کمک بسزایی در انجام این کار به شما بنماید.

چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند

چگونگی ایجاد و افزایش ارتباط در نمایشگاه

غرفه سازی نمایشگاه باید از لحاظ تفکیک بندی و فضا سازی بخوبی طراحی شده باشد. یک غرفه ممکن است عناصر زیر را در خود جای دهد:

– پاپ آپ ها که مسئول آموزش و اطلاع رسانی، بازاریابی و نشانه گذاری در غرفه شما می باشند و توجه مشتریان و بازدیدکنندگان را به قسمتی از غرفه شما جلب می نماید.

– فضای جلسه های باز که اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان با شرکت در این جلسات به نام، خدمات و محصولات شما بیشتر علاقمند شده و در یادشان بماند.

– عناصر رسانه ای مانند نمایشگرهای لمسی که می توانند بازدیدکنندگان را به خبرنامه ها عضو کنند و یا در صفحات اجتماعی و وب سایت شما به گردش و جستجو بپردازند.

– نورپردازی خب و حرفه ای نکته ایست که اغلب با کمی اهمیت دهی به آن می تواند بازدیدکنندگان را به داخل غرفه بکشاند و تاثیر مثبتی از برند شما در مخاطب ایجاد نماید.

نمایش برند در قالب گرافیکی زیبا در محیط غرفه، نمایشگاه، بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی نمایشگاه.

فضای برای نشستن و استراحت و گفتگوی بازدیدکنندگان با پرسنل غرفه شما که باعث می شود تا زمان بیشتری را در غرفه شما و در کنار برند شما سپری نمایند.

جمع آوری همه عناصر برای تقویت روابط

کیفیت بالای طراحی غرفه نمایشگاهی راه بسیار خوبی برای موقیت در یک نمایشگاه و سرمایه گذاری در وقت، انرژی و هزینه ها می شود. برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه و دریافت تاثیر مثبت آن بعد از زمان نمایشگاه نکته ایست که باید از قبل برایش هزینه کرد و وقت گذاشت. راه های موثر دریافت نتیجه بهتر از حضور در نمایشگاه به شرح زیر می باشد:

– تبلیغ در صفحات و صفحه های اجتماعی، انتشار خبرنامه پیش از شروع نمایشگاه، بروزرسانی اطلاعات شرکت در نمایشگاه در پروفایل صفحات اجتماعی و وب سایت همچنین درج اطلاعات تماس و ارتباط با مشتریان

– همکاری و هماهنگی با اعضای اتحادیه ی صنعت و همکاران برای شرکت در نمایشگاه

– هزینه موثر برای چاپ کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، عناصر گرافیکی داخل غرفه مانند بنر، استند، پاپ آپ

– استخدام و استفاده از پرسنل ماهر برای حضور در غرفه و پاسخ گویی به بازدیدکنندگان و توجیه آن ها

– ایجاد یک رویداد یا مسابقه در زمان حضور در نمایشگاه داخل غرفه

– برگزاری فرصت های آموزشی، بحث و تبادل نظر داخل غرفه و ایجاد وبینار بر روی سایت در زمان نمایشگاه

از قدرت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در غرفه خود بهره ببرید تا زمزمه های نمایشگاهی بین بازدیدکنندگان راجع به شما باشد و برای یافتن نام شما در نمایشگاه به گشت و گذار بپردازند.

همچنین برای رویداد و نمایشگاه بعدی خود را آماده سازید و برنامه ریزی نمائید. می توانید برای حضور بهتر در نمایشگاه بعدی از همکاران و اعضای اتحادیه خود بهترین سود را ببرید.

نگاه سبز آگرین