چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند

چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند

چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند؟

نمایشگاه ها بستری مناسب برای برندسازی و آگاهی هستند و به شما این امکان را می دهند تا با کلیدی ترین بخش های ارتباط با مشتریان و گسترش کسب و کار خود در نمایشگاه های آینده حضور داشته باشید.
نمایشگاه ها چگونه برای برقراری ارتباط به شما کمک می کنند؟
نمایشگاه ها محیطی اثبات شده برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان و محکم سازی روابط بین شما و مشتریان قدیمی می باشند. اکثر افرادی که برای بازدید از نمایشگاه آمدند، بدنبال محصولات جدید، خدمات و سرویس های مرتبط با آن صنعت را جستجو می کنند. باقی نیز افرادی هستند که قبلاً با نام شما آشنا شدند و بدنبال عمیق سازی روابط و یادگیری بیشتر با برند شما هستند.
شما می توانید از این بستر قوی به نحو احسن استفاده نمائید و با برگزاری جلسات، میتینگ ها، آموزش به مخاطبان و خیلی کارهای دیگر برای القای این موضوع که محصول یا خدمات شما چقدر می تواند بکارشان بیاید تلاش کنید.
نمایشگاه ها در مقایسه با سایر روش های تبلیغات و بازاریابی، راه بسیار خوبی برای نمایش محصول و لمس آن توسط بازدیدکنندگان می باشد. اینکار به آن ها اجازه می دهد تا با آن و نحوه استفاده آن آشنا شوند و برای سوالات خود از شما پاسخ دریافت کنند. همچنین نمایشگاه ها باعث می شود تا با دیگر مدیران و دیگر صنایع تعامل و همکاری پیدا کنید و از دستاوردهای روز اطلاع کسب کنید.
ملاقات رو در رو با مشتریان نیز این امکان را فراهم می کند تا بازخورد ارزشمندی برای کسب و کار خود دریافت کنید. اگر اهداف فروش و گسترش کسب و کار خود را بالا ببینید نمایشگاه فرصت مناسبی برای بستن قراردادهاست.
در حالت عادی، نمایشگاه ها می توانند شما را با اصحاب صنایع مختلف نظیر موارد زیر مرتبط نماید:
– رسانه ها و وبلاگنویسان
– شرکای بازار
– تحلیلگران و کارشناسان و متخصصان بازاریابی
– اعضای اتحادیه ی صنعت
محصول شما برای این افراد ویژگی پررنگ تری دارند. ارتباط آن ها بین شما و محصولتان با آن ها می تواند باعث بالا رفتن سود دهی شرکت شما شود.
از سویی دیگر بدلیل پتانسیل بالای فروش محصولات در نمایشگاه ها، و تمرکز صنایع مرتبط در کنار یکدیگر، باعث می شود تا استراتژی های فروش بهتر جواب دهند. از انجام ملاقات های رو در رو گرفته تا جلسات متعدد و میتینگ های حرفه ای می تواند کمک بسزایی در انجام این کار به شما بنماید.
چگونه نمایشگاه ارتباط شما را با مخاطبتان قوی تر می کند
چگونگی ایجاد و افزایش ارتباط در نمایشگاه
غرفه سازی نمایشگاه باید از لحاظ تفکیک بندی و فضا سازی بخوبی طراحی شده باشد. یک غرفه ممکن است عناصر زیر را در خود جای دهد:
– پاپ آپ ها که مسئول آموزش و اطلاع رسانی، بازاریابی و نشانه گذاری در غرفه شما می باشند و توجه مشتریان و بازدیدکنندگان را به قسمتی از غرفه شما جلب می نماید.
– فضای جلسه های باز که اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان با شرکت در این جلسات به نام، خدمات و محصولات شما بیشتر علاقمند شده و در یادشان بماند.
– عناصر رسانه ای مانند نمایشگرهای لمسی که می توانند بازدیدکنندگان را به خبرنامه ها عضو کنند و یا در صفحات اجتماعی و وب سایت شما به گردش و جستجو بپردازند.
– نورپردازی خب و حرفه ای نکته ایست که اغلب با کمی اهمیت دهی به آن می تواند بازدیدکنندگان را به داخل غرفه بکشاند و تاثیر مثبتی از برند شما در مخاطب ایجاد نماید.
نمایش برند در قالب گرافیکی زیبا در محیط غرفه، نمایشگاه، بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی نمایشگاه.
فضای برای نشستن و استراحت و گفتگوی بازدیدکنندگان با پرسنل غرفه شما که باعث می شود تا زمان بیشتری را در غرفه شما و در کنار برند شما سپری نمایند.
جمع آوری همه عناصر برای تقویت روابط
کیفیت بالای طراحی غرفه نمایشگاهی راه بسیار خوبی برای موقیت در یک نمایشگاه و سرمایه گذاری در وقت، انرژی و هزینه ها می شود. برنامه ریزی برای شرکت در نمایشگاه و دریافت تاثیر مثبت آن بعد از زمان نمایشگاه نکته ایست که باید از قبل برایش هزینه کرد و وقت گذاشت. راه های موثر دریافت نتیجه بهتر از حضور در نمایشگاه به شرح زیر می باشد:
– تبلیغ در صفحات و صفحه های اجتماعی، انتشار خبرنامه پیش از شروع نمایشگاه، بروزرسانی اطلاعات شرکت در نمایشگاه در پروفایل صفحات اجتماعی و وب سایت همچنین درج اطلاعات تماس و ارتباط با مشتریان
– همکاری و هماهنگی با اعضای اتحادیه ی صنعت و همکاران برای شرکت در نمایشگاه
– هزینه موثر برای چاپ کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، عناصر گرافیکی داخل غرفه مانند بنر، استند، پاپ آپ
– استخدام و استفاده از پرسنل ماهر برای حضور در غرفه و پاسخ گویی به بازدیدکنندگان و توجیه آن ها
– ایجاد یک رویداد یا مسابقه در زمان حضور در نمایشگاه داخل غرفه
– برگزاری فرصت های آموزشی، بحث و تبادل نظر داخل غرفه و ایجاد وبینار بر روی سایت در زمان نمایشگاه
از قدرت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در غرفه خود بهره ببرید تا زمزمه های نمایشگاهی بین بازدیدکنندگان راجع به شما باشد و برای یافتن نام شما در نمایشگاه به گشت و گذار بپردازند.
همچنین برای رویداد و نمایشگاه بعدی خود را آماده سازید و برنامه ریزی نمائید. می توانید برای حضور بهتر در نمایشگاه بعدی از همکاران و اعضای اتحادیه خود بهترین سود را ببرید.
نگاه سبز آگرین

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟