استفاده از فیسبوک برای حضور در نمایشگاه

فیسبوک بزرگترین رسانه اجتماعی با یک میلیارد کاربر می باشد. بسیاری از صاحبان صنایع و کسب و کارهای مختلف برای گسترش کسب و کار خود اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می گذارند و از طریق شبکه های اجتماعی ارتباطات جدید ایجاد می نمایند. از طریق رسانه ی فیسبوک می توان وبسایت، وبلاگ و دیگر حساب های شبکه های اجتماعی را با کسب و کار خود پیوند داد تا مخاطبان ساده تر به منابع اطلاعاتی شما دسترسی پیدا کنند و در مورد شما تحقیق کنند.
فیسبوک ابزار بازاریابی موثر
گزارش های فیسبوک حاکی از آن است که ۱٫۱۱ میلیارد نفر هر ماه از این رسانه استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی، مانند دیگر شبکه های اجتماعی بزرگ ارتباط بین دوستان، همکاران و دیگر صنعت های دیگر را که در منافع مشترک هستند برای برقراری ارتباط و اشتراک گذاری اطلاعات، ایجاد می کند. فیسبوک مرتباً ابزارهایی که فروشندگان و سرویس دهندگان با مخاطبان ارتباط برقرار می کند را بروز می نماید.
فیسبوک چگونه برای برقراری ارتباط کمک می کند؟
با استفاده از روش های تبلیغاتی فیسبوک می توانید دکمه ای بر روی وبسایت یا وبلاگ خود ایجاد کنید که بازدیدکنندگان سایت خود را به فیسبوک متصل کنید. دارندگان صفحات فیسبوک باید پست های خود را بروزرسانی کنند و در آن کاملاً فعالیت داشته باشند. مواردی که می توانید در دیوار فیسبوک خود منتشر کنید:
– اطلاعات نمایشگاه و محل غرفه
– اطلاعات محصولات و خدمات خود
– لینک های سایت، وبلاگ و سایر رسانه های اجتماعی
– فعالیت ها
تبلیغ از طریق فیسبوک
سرمایه گذاری در تبلیغات فیسبوک، یک راه کاربردی برای افزایش دانش عمومی در خصوص کسب و کار و فعالیت شماست. وقتی در فیسبوک ثبت نام می کنید، اطلاعات زیر مهم هستند:
– اطلاعات دموگرافیک
– موضوعات و کلمات کلیدی مهم
– افراد علاقه مند به صفحه شما
– علاقه ها و فهرست های صفحه شما
در تنظیمات تبلیغ، منطقه هدف، رده سنی، جنسیت کاربر و منافع مخاطب قابل انجام هست. در فیسبوک می تواند برای قشر مورد مخاطب شما تبلیغ را نمایش دهد. مثلاً افرادی که به نمایشگاه و صنعت شما علاقه دارند.
استفاده از فیسبوک برای حضور در نمایشگاه
قبل، در طول وپس از نمایشگاه در فیسبوک فعال باشید
فیسبوک می تواند در انتشار اطلاعات و سرویس های شما کاربردی باشد. یکی از قابلیت های فیسبوک، استفاده از هشتگ های خاص در زمان نمایشگاه و قبل و بعد آن است.
برای موضوع بندی و جلب مخاطب از طریق بعضی کلمات کلیدی استفاده از هشتگ ها توصیه می گردد. موضوعات هشتگ گذاری شده می تواند کاربران زیادی را به سمت صفحه شما سوق دهد.
پست های به موقع و در لحظه، احساس هیجان به کاربران می دهد و آن ها را برای ارتباط مداوم با شما پایبند می کند.
همچنین فیسبوک اجازه می دهد تا با مخاطبان خود به شکل های زیر در ارتباط باشید:
– ارسال دعوت نامه ها به اشخاص یا سازمان های دیگر و یا ارسال پیام های خوشامدگویی و تبریک
– ایجاد پیشنهاد های ویژه در طول و بعد از مدت زمان نمایشگاه
– تخفیف های ویژه و ارائه کوپن تخفیف
– پیشنهادات متعدد مانند محصولات یا خدمات رایگان برای اولین بازدیدکنندگان و یا حمل رایگان محصول برای تعداد کمی از شرکت کنندگان
– ارائه ی پیشنهاد هایی که باعث شود تا مخاطبان اطلاعات تماس خود را در اختیار شما قرار دهند.
– ایجاد کمپین برای محصولات و خدمات جدید خود
از مزیت های استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک به فرهنگ سازی در محیط اینترنت و تقویت روابط فروشنده و مشتری در کسب و کار نام برد.
نگاه سبز آگرین