اسپیس‌فریم

سازه‌های اسپیس‌فریم (space frame)  فرم‌های هندسی منظمی می‌باشند که به‌طور متحد درکنار یکدیگر قرار می‌گیرند و با تقسیم نیروی وارده توسط وزن سازه، درکنار استحکام غرفه‌ها از زیبایی خاصی برخوردار می‌شوند. اسپیس‌فریم یا به عبارتی دیگر داربست نمایشگاهی جزو تجهیزات و سازه‌های نمایشگاهی محسوب می‌گردد. با ترکیب اسپیس‌فریم و داربست نمایشگاهی جدید می‌توان غرفه و سازه‌های نمایشگاهی متنوعی را ایجاد نمود. معنی لغوی اسپیس‌فریم که واژه‌ای انگلیسی می‌باشد، به معنی سازه‌فضایی می‌باشد. این نام به‌خاطر ساختار مولکولی فضایی اسپیس‌فریم می‌باشد. اسپیس‌فریم‌ها به وسیله بست‌اسپیس به یکدیگر متصل و نصب می‌گردند و شکل و سازه محکم و زیبایی را خلق می‌کنند و به واسطه شکل و ساختار هندسی که دارند وزن خود را در جهات مختلف به زمین وارد می‌سازند و این امر باعث استحکام اسپیس‌فریم‌ها می‌گردد و برای ساخت انواع فضاها از قبیل سالن، غرفه نمایشگاهی، تابلو بنر و غیره مناسب می‌باشد. اسپیس‌فریم در این چند سال اخیر از جایگاه مناسبی در ساخت سالن‌های موقت با روکش چادر و دیگر روکش‌ها جهت برگزاری نمایشگاه‌ها و همچنین همایش‌ها برخوردار است. وجه تمایز سازه اسپیس‌فریم با دیگر سازه‌های نمایشگاهی قیمت مناسب آن می‌باشد. استحکام اسپیس‌فریم به دلیل طراحی هندسی آن می‌باشد. سازه‌اسپیس‌فریم قابل اجرا در هر فصل آب و هوایی می‌باشد. اسپیس‌فریم آبکاری شده مقاومت بالایی در برابر آب و هوا را دارد. اسپیس‌فریم‌های تولیدی با برخورداری از استاندارد‌های این نوع سازه برای سالن‌های موقت و دائم کاربرد دارد.

جنس اسپیس فریم

جنس لوله‌های استفاده شده در اسپیس‌‍فریم لوله‌های سبک یا لوله‌صنعتی می‌باشد. که با دستگاه co2 جوشکاری می‌شوند خاموت‌های به کار رفته در این نوع سازه، ضحمامت ۰٫۵ میلیمتر است.

که بعد از اتمام کار به وسیله کوره های مخصوص رنگ می گردد که به رنگ استاتیک معروف است.

مزایای اسپیس فریم

از جمله مهمترین مزیت‌های سازه‌های اسپیس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خلق سازه‌های زیبا و غرفه‌نمایشگاهی با استفاده از اسپیس‌فریم
 • تنوع کاربری سازه‌‌نمایشگاهی اسپیس‌فریم از جمله ساخت سن و استیج
 • هزینه کم امکان اجاره اسپیس‌فریم (space frame)
 • امکان عبور امکانات برقی حرارتی و …. از فضای اسپیس‌فریم
 • سرعت در تولید و اجرا
 • امکان نصب و باز کردن سریع سازه اسپیس‌فریم برای غرفه‌سازی‌نمایشگاهی
 • بارگیری و حمل و نقل آسان سازه
 • امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی در کلیه نقاط کشور
 • وزن کم سازه‌های اسپیس‌فریم و کاربرد آسان اسپیس‌فریم در ساخت غرفه های‌نمایشگاهی
 • اسپیس‌فریم بهترین سازه جهت نور‌پردازی و غرفه‌آرایی می‌باشد
 • ایمنی اسپیس‌فریم
 • امکان نصب و اجرای اسپیس‌فریم در تمامی مکان‌های جغرافیایی با تنوع در اجرا اسپیس‌فریم

ابعاد اسپیس فریم نمایشگاهی

ابعاد اسپیس فریم در مقطع ۱۵در ۱۵ سانتی متری و در ابعاد استاندارد زیر ساخته می‌گردد:

اسپیس فریم های صاف

اسپیس فریم صاف ۴ متری

اسپیس فریم صاف ۳٫۵ متری

اسپیس فریم صاف ۳ متری

اسپیس فریم صاف ۲٫۵ متری

اسپیس فریم صاف ۲ متری

اسپیس فریم صاف ۱٫۵ متری

اسپیس فریم صاف ۱ متری

اسپیس فریم صاف ۰٫۵ متری

اسپیس فریم های منحنی یا کرو

اسپیس فریم  منحنی با قطر ۳ متر

اسپیس فریم  منحنی با قطر ۲٫۵ متر

اسپیس فریم  منحنی با قطر ۲ متر

اسپیس فریم  منحنی با قطر ۱ متر

اسپیس فریم منحنی که بصورت هلال ساخته میشود در اندازه های توافقی و دلخواه

نصب اسپیس فریم

از مواردی که توانسته در حال حاضر اسپیس را در بین غرفه‌سازان و همچنین پیمانکاران ساخت فضاهای موقت محبوب نماید نصب اسپیس فریم می‌باشد. نصب اسپیس در کمترین زمان انجام می‌گردد. اسپیس برای اتصال به یکدیگر احتیاج به بست اسپیس دارد که بست اسپیس به راحتی قابل اتصال می‌باشد. ولی در انجام پروژه‌های بزرگ برای فضاسازی و ساخت سالن‌های موقت در مقدار بزرگ عمل نصب اسپیس فریم بهتر است توسط نصاب های باتجربه نصب اسپیس صورت پذیرد. نصب اسپیس باید طبق نقشه انجام گردد.

ساخت اسپیس فریم و موارد کاربرد اسپیس فریم

اسپیس فریم های برای غرفه سازی‌نمایشگاه
اسپیس فریم برای پایه دیجی
اسپیس فریم برای ساخت گل خانه های صنعتی
اسپیس فریم برای نور‌پردازی
اسپیس فریم برای ایجاد نمایشگاه رو باز
اسپیس فریم برای پارتیشن‌بندی نمایشگاه
اسپیس فریم برای ساخت پارکینگ
اسپیس فریم برای ساخت موکب
اسپیس فریم برای ساخت موکب های عزاداری اربعین

خرید و فروش اسپیس کارده یا دست دوم ارزان

در هرنوع خرید” اسپیس کارکرده” قبل از در نظر گرفتن قیمت وارزش ریالی باید، ارزش کاربردی و مقاومتی اسپیس در نظر گرفته شود. هرخرید ارزان و به صرفه ای حتما به این معنی نیست که شما خرید مناسبی انجام داده اید، بلکه زمانی می‌توانید از خرید مناسب مطمئن شوید، که به ازای هزینه که پرداخت کردید، بهترین و مناسب‌ترین اسپیس را دریافت کردید و همیشه ارزان خرید کردن دلیل بر بهترین خرید نیست و این درحالی است که شما مبلغی پرداخت کردید، اما عملا (اسپیس دست دوم)، خریداری شده هیچ کاربردی ندارد و هیچ نصابی حاضر نمی‌شود، یک کار ضعیف برای شما نصب کند.
چرا که کار شما جزو نمونه کار در پرونده کاری او تلقی می‌شود و یک کار ضعیف تمام کارهای او را زیر سوال می‌برد، ازطرفی شما خرید را انجام داده‌اید و امکان عودت اسپیس نیست، پس باید دقت کرد، چه زمانی و از کجا می‌توانید اسپیس کارکرده یا همان اسپیس دست دوم مناسب و مقرون به صرفه تهیه کنید و از کارایی آن مطمئن شوید و همینطور از لحاظ مالی و زمانی شما چیزی از دست نداده باشید.
خرید اسپیس کار کرده در پاره‌ای از مواقع حتی بهتر و راحت‌تر از خرید نو این سازه است، اما نه از هرجایی و نه به هرشکلی این خرید حتما باید از مراکز تولیدی و تولید‌کنندگان اسپیس یا حداقل از مراکزی که دراین زمینه اطلاعاتی دارند، خریداری شود. نه جایی که صرفا فروشنده هستند، و تضمینی درقبال سلامتی اسپیس کارکرده یا همان اسپیس دست دوم ندهند.
اسپیس کارکرده بنا به استفاده‌ای که شده مزایا و معایبی دارد، که عمده مزیت آن مناسب بودن قیمت آن نسبت به محصول نو است و مزیت دیگر سنجیده شدن مقاومت این سازه دراستفاده قبلی است، به این معنی که که اگر سازه ازاستحکام مناسبی برخوردارنباشد، حتما در ظاهر اسپیس فریم نشانه‌هایی از ضعف سازه به چشم می‌خورد و شما به راحتی قادر به تشخیص آن خواهید بود واین کمک شایانی در تصمیم گیری شما خواهد کرد.

اسپیس فریم نمایشگاهی

اسپیس نمایشگاهی و اسپیس فریم را به صورت فروش اسپیس‌فریم و نیز خرید اسپیس‌فریم و همچنین اجاره در اختیار مشتریان و متقاضیان قرار می‌دهد. سالن‌های نمایشگاهی در متراژها و ابعاد مختلف و نیز ارتفاعات قابل تغییر به واسط چادر و ساخت غرفه‌های‌نمایشگاهی اجرا می‌گردد. اسپیس نمایشگاهی در قالب طرح و اندازه‌های متفاوت با استفاده از اسپیس فریم ،طراحی و ساخت محیط‌های تبلیغاتی ازجمله فعالیت‌های گروه صنعتی اسپیس‌سازه می‌باشد. ساخت و آبکاری اسپیس فریم‌های تولیدی اسپیس سازه با حداکثر کیفیت می‌باشد. سازه نمایشگاهی اسپیس‌فریم بهترین گزینه برای ساخت و تجهیز غرفه‌نمایشگاهی می‌باشد. سازه نمایشگاهی اسپیس فریم دارای کاربردهای مختلف ازجمله ساخت غرفه نمایشگاهی می‌باشد از سازه اسپیس می‌توان برای نصب بنر و فلکسی در ابعاد مختلف در فضاهای مختلف استفاده نمود.
اسپیس سازه با تولید بست اسپیس فریم و قفل اسپیس فریم به‌صورت آبکاری شده در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد. بست اسپیس فریم تولیدی توسط اسپیس سازه از ورق ۳ میل می‌باشد که این نوع ورق بست و قفل اسپیس فریم را دارای استحکام بالایی می‌نماید. ساخت سن و استیج نیز یکی دیگر از کاربردهای سازه نمایشگاهی اسپیس فریم می‌باشد. غرفه سازی توسط سازه اسپیس‌نمایشگاهی در حداقل زمان ممکن امکان‌پذیر می‌باشد. اسپیس پرکاربردترین سازه‌نمایشگاهی در ساخت غرفه‌نمایشگاهی می‌باشد. غرفه‌های‌نمایشگاهی ساخته شده توسط اسپیس‌فریم دارای زیبایی و استحکام می‌باشند.
تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین