غرفه‌سازی نمایشگاهی

هرسال درایران نمایشگاه‌های با موضوعات گوناگون برای تجار و صاحبان صنایع برگذار می‌شود, که آنها اقدام به غرفه‌سازی نمایشگاه در فضای محدود می‌کنند. محصولات وخدمات خود را درمعرض دید مشتریان و بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. آنقدر تعداد غرفه‌ها زیاد است که بازدید از نمایشگاه گاها بسیار دشوار است. هدف از‌این کار هم این است که شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه‌ها بتواند در این فضا و زمان رقابتی بازاری شدید بتوانند مشتریان بیشتری برای به دست آوردن سود بیشتر به سمت خود جلب کنند. شرکت های که با اصول غرفه‌سازی نمایشگاهی آشنا باشند، بهتر می‌توانند محصولات و خدمات خود را در معرض دید مشتریان و بازدیدکنندگان قرار دهند و مشتری بیشتری را جذب نمایند.

غرفه‌سازی

غرفه‌سازی به معنای ایجاد یک فضای محدود فروشگاهی برای مدت زمانی کوتاه است. غرفه‌سازی نمایشگاهی ابزاری است که صاحبان کالا و خدمات را برای نشان دادن بیشترمحصولات ترغیب می‌کند. این فرآیند با ایجاد یک فضای فیزیکال و سه‌بعدی برای راه‌حل‌های نوآورانه، خلاق و عملی برای ایجاد محیط‌های ارتباطی و جذبی است. که طراحان بتوانند با فناوری‌ها و تکنیک‌ها از توسعه مدل ذهنی خود استفاده کنند و مخاطبان را قادر به برقراری ارتباط با پیام نمایشگاه نماید. هدف، درگیر‌کردن مخاطبان در تعاملات معنادار و قانع‌کننده، برای استفاده از کالاو خدمات ارائه شده، در نمایشگاه است. برگزاری‌نمایشگاه در نقاط مختلف جهان، تحت تأثیر فرهنگ محلی و همچنین دسترسی به مصالح صورت می‌گیرد.
غرفه نمایشگاهی دقیقا تصاویری چند وجهی از کسب و کارشما است که استفاده درست از آن می‌تواند کمک تاثیر‌گذاری در پیشرفت شما داشته باشد. بدون داشتن دانش لازم و تخصص مطمئنا با شکست مواجه می‌شوید زیرا شناسایی بازار‌هدف و رقیبان، آنالیز خدمات و کالاهای شرکت، مواردی است که قبل از غرفه‌سازی نمایشگاهی باید به آنها توجه شود. پس، از مشاورانی در این راه کمک بخواهید که تجربه و تخصص لازم در برابر انجام این کار را داشته باشند و دارای عنوان تخصص غرفه ساز نمایشگاه باشند.

غرفه سازی ارزان

غرفه‌سازی نمایشگاهی ارزان همان غرفه‌های پیش‌ساخته یا مدولار هستند، که علاوه بر مزیت ارزان بودن مزایای دیگری نیز دارند. ساخت سریع‌تر، صرفه‌جویی در منابع، هزینه‌ها، وقت و انرژی از مزایای استفاده از غرفه‌پیش‌ساخته در نمایشگاه می‌باشند. ساخت غرفه‌نمایشگاهی امری تخصصی و نیازمند اطلاعات دقیق از علم معماری و دکوراسیون و قوانین غرفه‌سازی نمایشگاهی می‌باشد. ازاین رو صنعت‌غرفه‌سازی به صورت خاص و انحصاری در آمده است.

غرفه‌سازی نمایشگاهی

غرفه‌های پیش‌ساخته

غرفه‌سازی ارزان قیمت که با نام‌هایی مثل غرفه‌سازی پیش‌ساخته و یا غرفه‌سازی مدولار یا غرفه‌های Display شناخته می شوند هنوز هم کاربرد خود را دارند و هنوز هم بسیاری از افراد تمایل به استفاده از این غرفه‌ها را دارند. زیرا غرفه‌های خودساز و یا خاص درکنار مزیت‌های زیادی که دارند دارای چالش‌هایی نیز هستند و یکی از مهم‌ترین آنها قیمت بالایی است که برای ساخت غرفه‌های خاص باید صرف شود. این غرفه‌ها هزینه قابل توجه برای طراحی, ساخت و خرید متریال به دنبال دارند و مواد مصرفی زیادی برای ساخت این غرفه‌ها مورد نیاز است که پس از برگزاری نمایشگاه عملا این متریال مصرفی تبدیل به مواد زائد خواهند شد.

غرفه‌هایی که توسط خود شرکت‌کنندگان (توسط غرفه‌سازان نمایشگاهی) ساخته می‌شود

امروزه نسل جدیدی از غرفه‌های پیش‌ساخته طراحی و تولید می‌شوند که نسخه تکامل یافته‌تری از غرفه‌های پیش‌ساخته قدیمی‌تر هستند. این غرفه‌ها مزیت‌های زیادی دارند و غرفه‌سازی ارزان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این غرفه‌هاست. ضمن اینکه معایب و مشکلات غرفه های قدیمی را ندارند. برای مثال در غرفه‌سازی ارزان مدولار (غرفه‌های دیسپلی) نسل جدید، به ویژگی های زیبایی‌شناسی, شکل, فرم و طراحی‌غرفه توجه زیادی شده است. همچنین کارایی خوب و مناسب بدون کم و کاستی‌های غرفه های نسل قدیم نیز از دیگر مزیت‌های غرفه‌های display جدید می باشد.
سبکی، قیمت مناسب، زیبایی و طراحی جدید و بروز، ساخت سریع‌تر، بهینه‌سازی مصرف هزینه و انرژی نکاتی هستند که مشتریان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه از شرکت غرفه‌ساز خود انتظار دارند. از اینرو انتخاب بهترین غرفه‌ساز نمایشگاه، امری است که نیاز به دقت و تحقیق ویژه دارد.
تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین