برنامه‌ریزی نمایشگاه

  • مراحل اول:

برای برنامه‌ریزی نمایشگاه در ابتدا با ذهن باز شروع کنید. افکار خود را بنویسید و ایده های خود را طراحی کنید. طوفان مغزی همه در یک زمان اتفاق نمی افتد.

  • مشارکت کنندگان:

با همکاران و کارمندان خود در مورد جامعه هدف خود صحبت کنید. پروژه در دسترس شماست. دانش زیادی در دستان شما وجود دارد.

پیشنهاد نمایشگاه:

پیشنهاد در انتخاب نمایشگاه به شما کمک می کند تا ایده های خود و نیازهای بودجه ای خود را روشن کنید. این موضوع به شما یک راه مشخص برای اطلاع رسانی از برنامه‌های خود را به نیروها، طراحان گرافیک و افراد درگیر حضور در نمایشگاه به شما می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که اهداف کلیدی خود را برای نمایشگاه ذکر کنید. با چه کسی میخواهید به غرفه بروید؟ چه نوع استراتژی می خواهید داشته باشید؟ چقدر بودجه برای برپایی غرفه نیاز دارید؟

فراتر از نمایشگاه نیز فکر کنید – چه برنامه های عمومی ممکن است در کنار نمایشگاه اجرا شود؟ در مورد مذاکرات، رویدادها، برنامه های جذب مخاطب، و غیره فکر کنید. غرفه سازی نمایشگاه به چه صورت است؟ تاثیر تبلیغات نمایشگاهی چگونه است؟  و بسیاری موارد دیگر که باید برنامه‌ریزی نمایشگاه را بدرستی و اصولی انجام دهید.

انتخاب المان:

اطمینان حاصل کنید که المان‌های شما در ارتباط با اهداف کلیدی در نمایشگاه کمک می‌کنند. المان ها باید پایدار باشند و در حالت مناسب برای نمایش قرار بگیرند. آنها همچنین باید به پیاده سازی استراتژی شما کمک کنند. غرفه شما ممکن است بخواهد عکس‌ها، نقاشی‌ها، اسناد و یا اشیاء دیگر را برای به نتیجه رسیدن شخصی سازی شود.

اشیای اجاره ای:

سازماندهی اشیاء اجاره ای از کسب و کارهای دیگر می تواند یک روند طولانی باشد. در حالت ایده آل، اگر شما می توانید ۳-۶ ماه و بیشتر برنامه ریزی کنید. به یاد داشته باشید که به عنوان بخشی از یک قرارداد اجاری ای ممکن است به بیمه، شرایط امنیتی و کنترل آب و هوا در غرفه  خود نیاز داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که تاریخ پایان را در توافقنامه ذکر کنید و از گزارش وضعیتی که با اشیاء همراه است، استفاده کنید تا قبل از بازگشت اشیاء، هیچ آسیبی نبینید.

طراحی طرح:

قبل از تصمیم به چگونگی نمایش غرفه، برنامه‌ریزی کنید.
فضای نمایشگاه، یک مکان عالی برای نمایش محصولات و خدمات شماست.
طراحی بر روی کاغذ هیچ هزینه ای ندارد و زمان و پول شما را صرفه جویی خواهد کرد. اگر طرح آثار هنری را حلق آویز کنید، نقشه ای از فضا را در سطح مقیاس قرار دهید. علامت گذاری به کجا از اجزای اصلی نمایشگاه ممکن است مناسب باشد. کدام اشیا را با هم گروه می کنید؟ آیا اشیای ارزشمند یا شکننده وجود دارد که باید در موارد امنیتی آنها نمایش داده شود؟ کدام اشیا نیاز دارند؟ کدام آیتم های شما روی دیوارها آویزان است؟ آیا آنها نیاز دارند؟
پشتیبانی یا فریم؟ اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای افرادی که به راحتی در گالری حرکت می کنند وجود دارد و می توانند اشیا را به راحتی مشاهده کنند. عرضهای بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیمتر برای “مسیر” ها از طریق نمایشگاه ها مناسب است.

برنامه ریزی نمایشگاه

نیازهای نمایش اشیا را ارزیابی کنید

چگونه می خواهید هر شی را نمایش دهید؟ قبل از تصمیم گیری و برنامه‌ریزی نمایشگاه، از خود بپرسید:
• این از چه چیزی ساخته شده است؟
• آیا به اندازه کافی قوی برای رسیدگی است؟
• نقاط آسیب پذیر کجاست؟
• آیا نور رفتن به محو شدن یا تضعیف آن است؟
• آیا می توان آن را توسط افراد آسیب دیده، اشکالات، گرد و غبار یا ارتعاش؟
• آیا تحت تاثیر دما یا رطوبت قرار می گیرد؟
• آیا این تنها مثال شماست ?
• می توانید حمایت کافی از آن را انجام دهید؟
• آیا بهتر است از جایگزین یک ماکت یا کپی استفاده کنید از چیز واقعی؟

مزایای شرکت در یک نمایشگاه چیست؟

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن ما را به خود جلب می کند این است که چرا مردم در نمایشگاه‌ها شرکت می کنند؟
بر خلاف سایر فعالیت‌های بازاریابی، نمایشگاه ها و یک پلت فرم بزرگ برای ارائه محصولات و خدمات خود ارائه می‌کنند…
نمایشگاه‌ها در جذب بازدیدکنندگان کمک می کنند و گرافیک چشمگیر فورا توجه مشتریان هدف شما را جلب می کند. بنابراین، به جز این مزایای عمومی، مزایای شرکت در نمایشگاه چیست؟
اجازه بدهید ما کمی بیشتر به این مزایا برسیم؟

تعامل چهره به چهره

بخشی از فعالیت‌های بازاریابی شرکت ها در نمایشگاه ها، برای برندسازی محصولات خود، پیشرفت های تکنولوژیکی و خدمات به مخاطبان هدف خود سازماندهی شده است. این یک پلت فرم از تعامل چهره به چهره است و به بیشترین مشاغل مصرف کننده تشویق می‌کنند. نام تجاری شما و مخاطبان هدف شما فرصتی برای تعامل است. از این رو، لازم است که غرفه نمایشگاه قانع کننده ای برای جذب حداکثر بازدید کننده به غرفه نمایشگاه شما باشد. اولین قدم در برنامه‌ریزی نمایشگاه  این است که مصرف کنندگان خود را به غرفه نمایشگاه ببرید و سپس با محصولات و خدمات خود ارتباط برقرار کنید، که ارتباطات موثر را تضمین می‌کند.
“نمایشگاه‌ها به ایجاد نزدیکی نام تجاری کمک می‌کنند”
یکی از مهمترین ویژگی های شرکت در نمایشگاه این است که آن را در ایجاد نزدیکی نام تجاری کمک می کند. با کمک نمایشگاه‌های جذاب، شما می‌توانید مخاطبان مورد نظر خود را به سمت خود بیاورید و به یک راه بهتر درگیر شوید. هنگامی که آنها احساس نزدیک بودن نام تجاری را ایجاد می‌کنند، آنها به طور خودکار با نام تجاری شما ارتباط برقرار می‌کنند. این همچنین به شما در درک مخاطبان هدف و نیازهای آنها کمک می‌کند.

پلت فرم بهتر از فراخوان سرد

معمولا اتفاق می‌افتد که شما در یک کار اضطراری مشغول هستید و با یک تماس تلفنی ناامید می‌شوید. و اگر این تماس تلفنی به نظر می‌رسد از یک شخص فروش است، شما انگیزه خود را از دست می‌دهید و باعث ایجاد یک تصور بد نام تجاری نیز می‌شود. در حالی که می‌گویند که برای بازگشت به کار حداقل ۲۰ دقیقه نیاز دارید. تماس های سرد مانند یک استراتژی بازاریابی است که می تواند مشتری بالقوه خود را نیز از دست بدهد. به همین دلیل است؛ نمایشگاه ها نه تنها بهترین گزینه هستند، بلکه بهترین راه برای جذب مخاطبان هدف شماست.
بازدیدکنندگان نمایشگاه در طول نمایش در چارچوب ذهنی مناسب هستند. بر خلاف فراخوان سرد، بازدیدکنندگان نمایشگاه همیشه در راستای ذهنیت برای حضور در نمایش هستند. بنابراین حتی زمانی که می خواهید عصب مخاطب خود را با پایه نمایشگاه خود به تصویر بکشید، مشتری شما باید به اندازه کافی توجه داشته باشید تا بتوانید طرح‌های نمایشگاه را درک کنید و پیام را به طور موثر دریافت کنید.
از این رو، به جای تماس های سرد و یا سایر تکنیک های بازاریابی و تبلیغاتی جزئی، شرکت در نمایشگاه، راه حل کامل است که با تعدادی از مزایا همراه است.
تهیه و تدوین : نگاه سبز آگرین