افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع آشپزخانه، حمام، سونا، و استخر

صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر از شهرهای مختلف کشورمان و دیگر کشورهای جهان، تا 12 تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای ضمن تبادل اطلاعات با یگدیگر و ارائه نوین ترین تولیدات خود، در جریان پیشرفت های این حوزه نیز قرار می گیرند.
در این نمایشگاه که امسال با استقبال چشمگیر شرکت های مختلف مواجه شده، حدود 250 شرکت داخلی و خارجی حضور دارند و جدیدترین تولیدات و خدمات خودشان را به نمایش گذاشته اند.
در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر و در کنار شرکت های داخلی 66 شرکت خارجی هم از کشورهای کره جنوبی ، ترکیه ، فنلاند ، چین ، فرانسه ، ایتالیا ، آلمان ، برزیل ، اسپانیا و هلند حضور و مشارکت دارند.
امسال همزمان با این نمایشگاه ، نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک نیز برگزار می شود.
با توجه به تناسب کامل موضوعی این دو نمایشگاه ، فرصت بسیار مغتنمی برای مصرف کنندگان این کالاها به ویژه شرکتهای ساختمانی، انبوه سازان ساختمان، هتلها ، بیمارستانها ، ادارات ، مجموعه های ورزشی و همچنین مصرف کنندگان خانگی و همه مصرف کنندگان این کالاها فراهم می کند تا به این طریق بخش عمده مایحتاج ساختمانی خود تأمین کنند.
در واقع محصولات و تولیدات جدید درحوزه ملزومات و تجهیزات لوکس ساختمان دراین نمایشگاه در معرض بازدید علاقمندان قرار می گیرد.
این نمایشگاه در قالب چهار گروه کالائی (گروه کالاهای آشپزخانه ، گروه کالاهای حمام ، گروه کالاهای سونا و گروه کالاهای مربوط به استخر) و با هدف افزایش راندمان تولید کارخانه ها و واحدهای تولیدی،یافتن بازارهای صادراتی، شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی در جهت ارتقاء کیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان،تبادل فکر، فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی و آشنایی با محصولات، نوآوریها و ظرفیتهای موجود این صنعت برگزار شده است.
برنامه ریزی برای حضور و بازدید چند هیئت خارجی و همچنین برگزاری چند همایش و نشست تخصصی با حضور صنعتگران و استادان دانشگاه ها، برخی از برنامه های جانبی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر است.
کیفیت تولیدات مربوط به گروههای چهارگانه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر طی چند سال اخیر بهبود چشمگیری یافته و این موضوع به خوبی در محصولاتی که در بازار این کالاها عرضه می شود قابل ملاحظه است. گرچه ورود کالاهای مشابه از کشورهای چین ، تایوان و ترکیه موجب کاهش فعالیت تعدادی از واحدهای تولیدی تازه تأسیس گردید، اما با این وجود شرکتها داخلی همچنان برای حفظ جایگاه خود در بازار، بر اصل ارتقاء کیفیت تأکید کردند و بازهم شاهد افزایش تنوع محصولات در حوزه های مختلف این نمایشگاه نسبت به سالهای قبل هستیم. از سوی دیگر نیز افزایش هزینه ورود مواد اولیه و گران بودن هزینه های سربار تکنولوژی تولید این محصولات به عنوان مشکلات این صنعت محسوب می شوند.
در حال حاضر عمده صادرات کالا و خدمات در این چهار گروه به کشورهای آسیای میانه ، عراق ، حوزه خلیج فارس، آفریقا و تعدادی از کشورهای آسیایی صورت می گیرد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
لینک خبر: تسنیم