اردبیل میزبان سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی و گردشگری کشور

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل گفت: سومین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روزهای 16 تا 20 مرداد ماه در اردبیل برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، علیرضا دباغ عبدالهی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل گفت: این نمایشگاه در دو سال گذشته در اردبیل برگزار شده که امسال نیز با حضور 30 استان کشور، در محل نمایشگاه های بین المللی اردبیل دایر خواهد شد.
وی با اشاره به استقبال خوب بازدید کنندگان از این نمایشگاه در دو سال گذشته افزود: تولیدکنندگان صنایع دستی استان اردبیل نیز در 40 غرفه آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به وجود بخش سرمایه گذاری صنعت توریسم در این نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی های موجود و جلب توجه فعالان حوزه صنایع دستی به قابلیت های استان فراهم می کند.
دباغ عبداللهی با بیان اینکه برگزاری متمرکز این نمایشگاه به تعامل و هم افزایی بین صنایع دستی و گردشگری کمک می‌کند، افزود: صنعت گردشگری در دنیا به عنوان پردرآمدترین صنعت شناخته شده و سرعت گردش و جا به جایی پول در حوزه گردشگری قابل توجه است.
وی با اشاره به اینکه حیات این صنعت به شدت وابسته به صنایع دستی است، یکی از اهداف برگزاری سومین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را تاکید بر پیوند صنایع دستی و صنعت گردشگری دانست.
وی با بیان اینکه بودجه این نمایشگاه از محل ملی تامین می شود، خواستار توجه فرمانداران شهرستانهای استان جهت تخصیص اعتبار در این زمینه شد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
لینک خبر : اردبیل میزبان سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی و گردشگری کشور