نمایشگاه بین المللی تخصصی هتلداری hotelexpo

اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی هتلداری - مدیریت، آموزش، تجهیزات و اقلام مصرفی هتل

در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران

اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی هتلداری (مدیریت، آموزش، تجهیزات و اقلام مصرفی هتل) از روز سه شنبه ۴ اردیبهشت الی ۶ اردیبهشت ۹۷ در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار می گردد.
با رشد صنعت گردشگری، نیاز به جذب و آموزش نیروی انسانی در این صنعت انسان محور، اهمیت ویژه ای یافته است. واضح است که تنها فراوانی نیروی انسانی نمی تواند ضامن عملکرد خوب برای دست یابی به اهداف این بخش باشد؛ بلکه علاوه بر تعداد، میزان دانش نظری و آشنایی خدمات دهندگان با مهارت های حرفه ای نیز تعیین کننده است. بنابراین تدوین و اجرای استراتژی توسعه منابع انسانی صنعت گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آموزش مهمترین نقش را در این راستا ایفا می کند.
فرصت های سرمایه گذاری
بر اساس آمارهای موجود در حال حاضر یک‌هزار و ۲۵ هتل یک تا پنج ستاره با ۴۳هزار و ۸۵۳ اتاق و ۱۰۶هزار و ۹۹۴ تخت، ۵۲۵ هتل‌آپارتمان با ۱۰هزار و ۲۲۵ اتاق و ۲۹هزار و ۲۵ تخت و یک‌هزار و ۵۰۰ مهمان‌پذیر با دوهزار و ۸۰۱ اتاق و ۷۹هزار و ۴۰۰ تخت موجود است که بر اساس مطالعات UNIDO و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دهه های گذشته مشخص شد، ایران به ۵۸۰ هتل ۴ تا ۵ ستاره نیاز دارد.
تمام این موارد در حالی مطرح می شود که در بخش هتلداری علاوه بر نیاز به تجهیز و راه اندازی مراکز اقامتی در حال ساخت و استاندارد‌سازی و تأمین مایحتاج مصرفی هتل‌ها ، به حدود ۵ هزار نیروی انسانی کارآمد نیاز است و برای رسیدن به درجه استاندارد بین ­المللی در کیفیت ارائه خدمات در هتل‌ها متناسب با تعداد ستاره یا درجه هتل، لازم است استخدام نیروهای مورد نیاز در هتل ­های کشور منوط به گذراندن دوره­ های استاندارد در این زمینه می‌باشد.
اهداف برگزاری نمایشگاه تخصصی هتلداری – مدیریت ، آموزش ، تجهیزات و اقلام مصرفی :
۱-     برقــراری ملاقــات مســولان مراکــزاقامتی ، خدمــات  با  فعالیــن اقتصــادی و ســرمایه گــذاری  در کشور و ســایر کشــورها
۲-     جــذب ســرمایه هــای بالقــوه ایرانیــان مقیــم خارج از کشور
۳-     اطلاعــات و تبییــن قوانیــن و مقــررات ســرمایه گذاری  در حوزه های یاد شده
۴-     معرفی بخش مختلف از جمله شرکت های طراحی و ساخت مراکز اقامتی و ایجاد ارتباط میان انها
۵-     معرفی توانمندی ها و پیشرفت و پتانسیل های موجود و کمک به توسعه اقتصادی پایدار در بخشهای مختلف
بازدیدکنندگان از نمایشگاه :
– کلیه علاقمندان ایرانی و خارجی به موضوعات مرتبط با نمایشگاه
– محققان و پژوهشگران
– ارگان ها ، نهاد ها و سازمان های دولتی نظام گردشگری
– مهندسان ، طراحان ، مشاوران ، پیمانکاران علاقمند به این صنعت
– سرمایه گذاران در زمینه گردشگری
– ارایه دهندگان خدمات گردشگری
– اساتید ، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط
– صاحبان هتل ، هتل اپارتمان ، هتل پانسیون ، هتل فرودگاهی ، ریسورت هتل ، هتل های حومه شهر ، هتل های جوان ، هتل های تفریحی
– صاحبان متل ، زائرسرا ، پلاژها ، کمپینگ ، استراحتگاه ، ویلاها
– تولیدکنندگان صنایع وابسته به این صنعت

منبع : hotelexpo.ir

شرکت نگاه سبز آگرین