نمایشگاه بین المللی گوشت 2017

دومین نمایشگاه بین المللی گوشت و فرآورده های گوشتی حلال

۲۲ الی ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۶
در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال و صنایع وابسته تهران از ۲۲ لغایت ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و چهارده کشور مناطق مختلف جهان گردهم می آیند و جدیدترین تولیدات، صنایع و تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار می دهند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دومین نمایشگاه بین المللی گوشت، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابسته: در این نمایشگاه که تنها نمایشگاه تخصصی صنعت پروتئینی درخاورمیانه است،بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای اکراین، برزیل، مغولستان، لیتوانی، ایتالیا، دانمارک، بلژیک، امارات متحده عربی، استرالیا،آلمان، کره جنوبی، چین، اسپانیا و هلند حضور و مشارکت دارند.
در دومین نمایشگاه بین المللی گوشت ، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابسته که در فضایی بالغ بر هفتهزار متر مربع و در سالن های ۱۰، ۱۱،۱۲و۱۳ محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد، انواع محصولات گوشتی و فرآورده­های ارگانیک، انواع ادویه، نگهدارنده و افزودنی‌های مجاز ( طبیعی و شیمیایی) برای تولید محصولات خام یا فرآوری شده، ماشین‌آلات و تجهیزات فرآوری انواع محصولات پروتئینی حلال،چرخه تولید، بسته‌بندی، توزیع، انبارداری و فروش انواع محصولات پروتئینی و فرآوری شده ارائه می شود.
آقای مهبد رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت ، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابسته گفت: این نمایشگاه محل تلاقی صنعت و محصولات شامل انواع ماشین‌آلات، تجهیزات، تکنولوژی و اتوماسیون و تمامی محصولات پروتئینی خام و فرآوری شده با تاکید بر حلال بودن آنها می باشد.
وی افزود:دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابسته به عنوان تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال در جهان و همچنین تنها نمایشگاه صنعت گوشت خاورمیانه، فرصتی ایده‌آل به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این صنعت می‌دهد تا بتوانند حضوری قوی در بازارهای تحت پوشش داشته باشند.
مهبد با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف این دوره از نمایشگاه تامین نیاز کشورهای مسلمان به محصولات حلال به ویژه در منطقه خاورمیانه، CIS و اروپای شرقی با جمعیتی نزدیک به ۴۵۰ میلیون نفر است، گفت: بسترسازی مناسب برای ترغیب سرمایه­ گذاران خارجی در صنایع پروتئینی کشور، جذب فناوری و دانش فنی و ماشین‌آلات نوین برای بروز کردن کارخانجات فعلی و نیز کمک به گسترش بازارهای صادراتی برای تولیدکنندگان محصولات ایرانی دیگر اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت ، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابستهاست.
گستره تجارت صنعت حلال در دنیا ۳۷۰۰ میلیارد دلار است وگردش مالی تجارت محصولات غذایی حلال را در سال ۲۰۱۵ در حدود بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است
ارزش بازار صنعت حلال در جهان حدود چهار تریلیون دلار برآورد شده که این میزان مدام در حال افزایش است.، جمعیت حدود۲ میلیارد نفری مسلمانان در بیش از ۱۰۰ کشور زندگی می کنند، اما با این وجود بیش از ۸۰ درصد محصولات حلال در کشورهای غیرمسلمان تولید می شود لذا به نظر می رسد برگزاری نمایشگاه هایی همچون دومین نمایشگاهبین­المللیمحصولاتپروتئینیحلالوصنایعوابسته تهران می تواند زمینه ساز تقویت و توسعه تجارت این حوزه در کشورهای مسلمان باشد.
امروزه صنعت حلال در بسیاری از کشورها از توجه ویژه‌ای برخوردار است و از آنجایی که ایران به عنوان کشوری اسلامی، از دیرباز تولیدکننده انواع محصولات حلال بوده و از این منظر می‌تواند یکی از تأمین کنندگان اصلی محصولات حلال در دنیا باشد، بنابراین معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در کشورمان در این بخش، فرصت مغتنمی برای افزایش سهم کشور از تجارت جهانی صنعت حلال تلقی می‌شود.
دومین نمایشگاه بین ­المللی گوشت ، فرآوردهای گوشتی و پروتینی حلال وصنایع وابسته از ۲۲ تا ۲۵ آبان ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایلنا