پتروشیمی

روز ملی صنعت پتروشیمی مبارک باد

۸ دی ماه ۱۳۹۷

۸ دی ماه روز ملی صنعت پتروشیمی مبارک باد.
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی فرا رسیدن ۸دی روز “صنعت پتروشیمی “را به همکاران این صنعت تبریک گفت.
به گزارش نیپنا متن پیام بهزاد محمدی معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی به شرح زیر است:
به نام حق
همکاران ارجمند؛ ۸ دیماه روز صنعت پتروشیمی را به خانواده صنعت پتروشیمی تبریک می گویم.
هشتم دی که به نام روز صنعت پتروشیمی نامگذاری شده فرصت مغتنمی است تا از تلاش خستگی ناپذیر و مشارکت تمامی کارکنان شریف و صدیق صمیمانه تشکر و قدردانی کرده و یاد و خاطره شهیدان غرورآفرین ایران اسلامی و به ویژه شهدای سرافراز صنعت پتروشیمی را گرامی بداریم.
صنعت پتروشیمی یکی از ارکان اصلی صنعت نفت در زنجیره تولید وموتور محرک توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور است و نقش بسزایی در تولید ناخالص ملی دارد.
موج تحولاتی که در نیم قرن اخیر صنعت پتروشیمی کشور بوجود آمد بهمراه تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی علاوه بر کاهش خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده مضاعف اقتصادی و ثروت آفرینی، اشتغال زایی پایداری را به وجود آورده و مصداق علمی و عملی تبلور “توسعه پایدار”در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.
با روند تغییر رویکرد صنعت پتروشیمی کشور، شرکت ملی صنایع پتروشیمی برنامه ریزی هایی را جهت تحقق جهش دوم این صنعت در نیم قرن دوم حیات خویش انجام داده است.موقعیت و مزیت های متعدد نسبی صنعت پتروشیمی، از جمله موقعیت جغرافیایی و ژئواستراتژیک، نیروی بالنده انسانی و زیر ساخت های مناسب همزمان با توسعه پژوهشی و فناوری در کشور و تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی ایران، فرصت های طلایی را برای شکوفایی و تحقق جهش دوم این صنعت در منطقه و جهان نوید می دهد.
پتروشیمی در سال های تحریم در حل مشکلات اقتصادی کشور گام های بلندی برداشته است و دولت مصمم است در این دوران با استفاده از فرصت های پیش آمده مسیر توسعه صنعت را با جدیت بیشتری ادامه دهد. بی گمان تحقق این امر تنها با استفاده از توانمندی های متعددکشور به ویژه در بخش صنعت پتروشیمی و با استفاده از نظرات خبرگان و متخصصان این صنعت میسر خواهد بود و فرصت های بی بدیلی را در عرصه های داخلی، منطقه ای و بین المللی برای کشور به ارمغان خواهد آورد.
اینجانب باردیگر پنجاه و چهارمین سال تأسیس شرکت ملی صنایع پتروشیمی را به تمامی کارکنان خدوم و تلاشگر پتروشیمی تبریک می‌گویم و امیدوارم با تلاش شما همکاران گرامی و بهره‌مندی از توان، تخصص و عزم ایجاد شده در سطوح مختلف بخش خصوصی بتوانیم شاهد توسعه چشمگیر صنعت پتروشیمی با ابعاد و استانداردهای بین‌المللی باشیم.
نگاه سبز آگرین